Cuma, Mart 5, 2021

MicroStrategy’nin Bitcoin’i 2021’in en önemli yatırımı mı olacak?

Kurumlar mevcut fiyat rallisini körüklemiş olsa da, MicroStrategy’nin Bitcoin’in mevcut rallisine katkısı en önemli olabilir ve Bitcoin’in 41000 $ ‘ın üzerindeki yeni ATH’ye yükselişini kaçırmış olabilecek yatırımcılar, MSTR aracılığıyla getiri elde ederek sürüşü telafi edebilir. . Kasım 2020’de başlayan ralli için önemliydi.

Grayscale, Bitcoin’deki en büyük etkileyici ve kurum olarak tanımlansa da, sahip olduğu varlıklar nedeniyle, MicroStrategy’nin hareketlerinden gelen sinyaller kendi başlarına oyun değiştiriciydi. Michael Saylor’un yorumları Kripto Twitter ve her satın alma işleminin zamanlaması, Bitcoin’in fiyatı ve yatırımcı duyarlılığı üzerinde önemli bir etkiye sahipti. Grayscale ile karşılaştırıldığında büyüklük olarak daha az olsa da, sosyal hacim ve duyarlılık üzerindeki etkisi rekabetçidir.

MicroStrategy Yüklü Alımlara Devam ediyor

Mevcut piyasa döngüsünün ve boğa koşusunun başlangıcından itibaren MicroStrategy, diğer kurumların çoğundan çok manşetlere taşındı. Sadece manşetler değil, MSTR yatırımcılara %100’ün üzerinde getiri teklif etti ve tutarlı Bitcoin alımı, düşük dalgalanma dönemlerinde borsalarda talep yarattı ve bir fiyat düzeltmesi korkusunu yatıştırdı.

MicroStrategy'nin Bitcoin'i 2021'in en önemli özelliği mi?

Bitcoin Hazine Programının bir parçası olarak yakın zamanda başka bir 314 Bitcoin satın alınması nispeten küçük bir satın alma olarak kabul edilebilir, ancak tutarlılık ve duyarlılık değişimi oyun değiştirici olabilir. Kurumsal satın alma için emsal teşkil eden MicroStrategy’nin toplam varlıkları 70784 Bitcoin’de ve toplam yatırım getirisi %100’ün çok üzerinde. MicroStrategy’nin aldığı Bitcoin bahsi hisse fiyatı ve hazinede getiri sağladı. Binance CEO’su CZ, geçtiğimiz günlerde MicroStrategy’nin son satın alma güncellemelerine ilişkin yorum yaptı ve “Bu 314 bitcoin uzun bir süre dolaşımdan çıkmış kadar iyi” dedi.

MicroStrategy'nin Bitcoin'i 2021'in en önemli özelliği mi?

Daha fazla Bitcoin’i dolaşımdan çıkarmak, MSTR ve MicroStrategy hazinesindeki uzun vadeli strateji ve yatırım getirisinin uzun vadeli hedef olabileceğini işaret ediyor ancak bu, fiyat rallisi devam ederken 2021’in en önemli özelliği olabilir. MicroStrategy, Bitcoin satın almak ve hazineyi rezerv varlık olarak Bitcoin ile değiştirmek için likit varlıkları kullanma girişimini başlattı, şu anda yatırımcılar Bitcoin değilse de MSTR’yi seçiyorlar ve bu benimsemeyi nispeten daha hızlı sürüyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 47,643.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺22.14
  THYAO.IS₺14.68
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.20
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.31