MicroStrategy’nin Bitcoin Alımı Piyasayı Nasıl Etkiler?

microstrategy
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Microstategy’i bir süredir kripto para alım haberleriyle tanıyoruz. Şirket, kripto paralara yakın ilgi duyuyor ve yatırımlarını çoğunlukla bu alan üzerinden yapıyor.

Microstrategy; mobil yazılım ve bulut tabanlı hizmetler sağlayan bir şirkettir. Nasdaq borsasında listelenen şirketin 2020 yılı gelirleri 480 milyon dolar.

Şirket bugün yaptığı açıklamaya göre 400 milyon dolar değerinde tahvil satıp yerine Bitcoin alımı gerçekleştirecek. Şirket önceki Bitcoin yatırımlarıyla ilgili 248 milyon dolar zarara uğradı. Bu zararlara rağmen şirket yönetimi kripto paralara yoğun bir ilgiyle yaklaşıyor, son olarak Şubat ayında 1 milyar dolarlık fon toplamışlar bu fonu kripto para yatırımında kullanmışlardı.

Microstrategy verilere göre 92.000 Bitcoin’e sahip (3.3 milyar dolar). Mayıs ayı ortasında yaşanan düşüş sonrası şirket Ceo’su Michael Saylor ellerindeki Bitcoin’i satmadıklarını açıkladı ve lider kripto para birimini destekledi.

3-5 Haziran arasında gerçekleştirilen Miami Bitcoin Konferansına katılan Michael Saylor, bu konferansta da açıklamalarda bulundu. Microstrategy daha öncesinde de ellerinde bulundurduğu tahvilleri satarak kripto para alımı gerçekleştirmişti, şirketin bu tavrı kripto para yatırımcılarına güven veriyor.

Microstrategy gibi Tesla’da bu yönde atılımlar gerçekleştiriyor. Tesla son olarak Bitcoin ile araba satışlarına başlamıştı. Tabi bu durum daha sonrasında askıya alındı. Elon Musk’da Mayıs ayındaki düşüşten sonra ellerindeki Bitcoin’leri satmadığını açıkladı.

Microstrategy’nin bu açıklaması piyasada henüz bir etki yaratmadı, fakat kısa zamanda analistler yüklü miktarda stablecoin basımı bekliyor. Grafiklerde görülecek ani yükseliş ve düşüşlerde Microstrategy’nin ayak sesleri olabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,665.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!