MicroStrategy Yönetim Kuruluna Bitcoin ile Ödeme Yapacak

oie_G94ppYhlnSBi
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto bir iş analitiği şirketi ve Bitcoin’de önde gelen bir Kurumsal yatırımcı olan MicroStrategy, yönetim kuruluna Bitcoin ile ödeme yapacağını duyurdu.

Duyuruya göre, şirket çalışan olmayan yöneticilerine tüm hizmetleri için Bitcoin ile ödeme yapacak. Şirket şunları söyledi:

“Kurul hizmeti için bir tazminat biçimi olarak Bitcoin’i onaylarken, Kurul sağlam ve halka açık bir açık kaynak mimarisiyle desteklenen, bağımsız para politikasına bağlı olmayan bir değer deposu olarak hizmet verebilme yeteneği nedeniyle Bitcoin’e olan bağlılığını gösterdi.”

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor da Form 8-K’yi paylaşarak haberi doğruladı.

Form, şirketin şu anda toplam 2,26 milyar dolarlık bir fiyatla satın alınan toplam 91,579 Bitcoin’e sahip olduğunu vurguladı. Geçen hafta MicroStrategy, dijital varlık 59 bin dolara yakın işlem görürken cüzdanına 15 milyon dolar değerinde bir Bitcoin daha ekledi.

MicroStrategy, Bitcoin’e yatırım yapan en büyük kurumlardan biri oldu. Geçtiğimiz birkaç ay içinde BTC’ye 2,3 milyar dolardan fazla yatırım yaptı ve çanta boyutu büyümeye devam ediyor. MicroStrategy ile rekabet eden diğerleri arasında, ellerini olabildiğince çok BTC alan Grayscale ve Square gibi devler de var.

Bitcoin’in eklenmesi Microstrategy’nin hisselerine yardımcı oldu. Eylül 2020’de şirket Bitcoin satın aldığını açıkladığında, hisseleri tüm zamanların en yüksek seviyesi 1.272 dolara ulaştı. Cuma gününün kapanışına göre, MSTR hissesi 711$’dan işlem görüyordu ve Pazartesi günü piyasa açıldığında, Bitcoin’in MSTR fiyatı üzerindeki etkisini bir kez daha hissedebiliriz.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 51,682.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!