Pazartesi, Ocak 18, 2021

MicroStrategy hisseleri Bitcoin ile çöktü!

Bitcoin’e (BTC) yoğun bir şekilde yatırım yapan iş zekası şirketi MicroStrategy’nin (MSTR) hisseleri, BTC yatırımcılarının uzun süredir devam eden parabolik bir rallinin ardından kar almaya başlamasıyla Pazartesi günü keskin bir düşüş yaşadı.

New York borsası açıkken şirketin hisseleri neredeyse yüzde 13 düştü ve gün içinde 464,51 dolara düştü. Daha sonra hisse senedi, 500 $ ‘a kadar yükselen bir gelişme gösterdi. Şirketin piyasa değeri şu anda 4,6 milyar $ olarak ölçülüyor. MSTR geçen hafta 512 doların biraz altına yükselerek tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Borsalar genellikle Pazartesi günü baskı altındaydı: S&P 500 Endeksi ve teknoloji yoğun Nasdaq yüzde 0,5’ten fazla düştü.

MSRT’nin değer kaybı, Bitcoin fiyatının yüzde 20’den fazla düşmesiyle aynı zamanda geldi. Kripto yatırımcılar, üç haftalık kesintisiz yükselişin ardından kar almaya karar verdi. Bu düşüşün ardından bile MSRT fiyatı, CEO Michael Saylor’un şirketin Bitcoin’i satın aldığını açıkladığı geçen yazdan bu yana yüzde 300 arttı.

Dünyanın en büyük kurumsal Bitcoin yatırımcısı olan MicroStrategy, son verilere göre 70.470 BTC’ye sahip.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,439.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18