Çarşamba, Ocak 27, 2021

MicroStrategy daha fazla Bitcoin almaya hazırlanıyor

Öncü iş zekası şirketi MicroStrategy (MSTR), CEO Michael Saylor’un en büyük dijital varlığa olan inancını vurgulayarak, Dönüştürülebilir tahvillerden daha fazla Bitcoin satın almak için 650 milyon dolar kazandığını açıkladı.

MicroStrategy, Cuma günü yüzde 0,750 faizle 2025 vadeli 650 milyon dolar değerinde dönüştürülebilir öncelikli tahvil sattığını doğruladı. Faiz, 15 Haziran ve 15 Aralık tarihlerinde 2021’den itibaren yılda iki kez ödenebilir.

Basın açıklamasında şunlar belirtildi:

“MicroStrategy, tahvil satışından elde edilen net geliri Hazine Rezerv Politikası uyarınca Bitcoin’e yatırmayı planlıyor.”

1933 Menkul Kıymetler Yasası 144A Kuralı uyarınca ihraç edilen menkul kıymetler yalnızca kurumsal yatırımcıların kullanımına sunulacaktır.

MicroStrategy başlangıçta bu satışlardan 400 milyon dolar elde etmeyi planladı. 650 milyon dolar ile şirket, Cari döviz kuru üzerinden 36.300’den fazla Bitcoin satın alabilir.

MicroStrategy, Bilançosunun çoğunu Bitcoin’e çevirmeyi planladığını açıklayarak geçtiğimiz aylarda sansasyon yarattı.

Şirket şu anda 734 milyon doları aşan 40.824 Bitcoin’e sahip. Şirket, Bitcoin’i ilk satın aldığında neredeyse 260 milyon dolar kazandı.

Wall Street analistleri, MicroStrategy’nin son birkaç ay içinde Bitcoin’e aşırı yatırım yapabileceğinden endişe duyuyor ve bu da yüksek oynaklığı nedeniyle çoğu kurumsal yatırımcıyı korkutuyor. Citibank, Bitcoin üzerindeki “orantısız” odağı nedeniyle kısa süre önce şirketin hisselerini düşürdü.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 32,596.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34