Pazartesi, Mart 1, 2021

MicroStrategy daha fazla Bitcoin almak için çalışmalar yürütüyor!

MicroStrategy, nitelikli kurumsal alıcılara özel bir teklifte 600 milyon dolar değerinde dönüştürülebilir kıdemli senetler sunmak için çalışıyor. Şirket, bonoların satışından elde edilen net geliri ek Bitcoin almak için kullanmayı planladı. Tahvillerin ilk yatırımcıları ayrıca MicroStrategy’nin daha fazla Bitcoin satın almak için kullanabileceği 90 milyon dolarlık ek senet satın alma seçeneğine sahip olacak.

Michael Saylor’un haberini açıklamasından kısa bir süre sonra, kripto fiyatının yeni bir zirveye ulaşmasıyla, haberin bitcoin piyasası üzerinde olumlu bir etkisi oldu.

16 Şubat’ta Bitcoin, saat 12:30 UTC civarında kısa süreliğine 50.350.06 dolardan işlem gördü. Ancak CoinGecko’nun verilerine göre Bitcoin fiyatı geçtiğimiz saat içinde %0,2 düştü.

Spesifik olarak, 16 Şubat’ta yayınlanan resmi bir bülten, MicroStrategy’nin faiz oranı, dönüşüm oranı, teklifin fiyatlandırması sırasında dönüşüm fiyatı gibi notların belirli şartlarını kapsayacağını belirtti. 20 Şubat 2024 civarında MicroStrategy’nin senetlerin bir kısmını veya nakit parayı kullanabileceği belirtildi.

Notlar nakde veya MicroStrategy hisselerine dönüştürülecek. Ayrıca nakit ve MicroStrategy’nin “seçimlerinde A sınıfı adi hisse senedi” kombinasyonuna dönüştürülebilirler.

2 Şubat itibarıyla MicroStrategy, yaklaşık 10 milyon$ değerinde ek 295 Bitcoin satın aldı. Bu, şirketin 22 Ocak’taki 10 milyon dolar değerindeki bir önceki BTC alımını takip etti.

Gelen verilere göre, iş zekası firmasının 71.079 BTC’ye sahip olduğunu doğruluyor ve bu da şirketi bugüne kadar varlığın en büyük alıcısı yapıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 44,330.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98