Pazar, Şubat 28, 2021

MicroStrategy Coinbase’den 1 milyar dolarlık Bitcoin Çekti !

Coinbase’den bilinmeyen cüzdanlara Bitcoin çıkışlarında bir artış kaydedildi. Geri çekilen BTC’nin MicroStrategy tarafından hazinesine eklenmek üzere satın alma işleminin bir parçası olabileceği yönünde spekülasyonlar var.

Bitcoin’in son fiyat düşüşü, kurumlar için tercih edilen platform olan Coinbase’den 1 milyardan fazla BTC çıkışına neden oldu. Ve belki de arkasında MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor vardır.

ABD merkezli yazılım şirketi geçtiğimiz günlerde 1.05 milyar dolarlık dönüştürülebilir senet satışını %0 faizle %50 dönüşüm primi ile tamamladığını duyurdu. Tahviller, MicroStrategy’nin Bitcoin varlıklarını, hazine stratejisinin bir parçası olarak artırmak amacıyla yayınlandı.

MicroStrategy geçen hafta teklifini çok kısa bir süre içinde tamamen yükseltmeyi başardıktan sonra, bugün Coinbase’de çok sayıda göz alıcı balina işlemi yapıldı. Coinbase’den bilinmeyen bir cüzdana toplam 13.204 bitcoin çekildi. on 24 saatte Coinbase’den bilinmeyen cüzdan adreslerine bir milyar dolardan fazla Bitcoin çekildi.

🚨  4.501 #BTC (256.327.624 USD) #Coinbase den bilinmeyen cüzdana gönderildi 🚨

MicroStrategy’nin Bitcoin odaklı stratejisi

MicroStrategy’nin duyurusu ile BTC’deki fonların Coinbase’den çekilmesi arasındaki tesadüfler, şirketin bir kez daha BTC satın almak için bu platformu kullanmayı seçtiğinin güçlü bir göstergesi. CNF’nin bildirdiği gibi Coinbase, şirketin 2020’de yaklaşık 38.000 BTC’ye ilk satın alımını yapmak için kullandığı borsaydı.

O sırada şirket, büyük ABD borsalarında halka açık diğer şirketlere yayılan bir etkiyi tetikledi. En önemlilerinden biri Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık BTC satın almasıdır.

Dijital Para Fonu CIO’su Alistair Milne,

“Neden iniş?

– finansman oranları çok yüksek
– Saylor satın almayı bitirdi
– Çoğu haftalık günlerden kar alamaz

Açık seviyeler: 52.000 $, 50.000 $ (burada çalıştırma durur), 48.000 $… 42.000 $ imo’nun altına inmemelidir”

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, en büyük boğalardan ve en önde gelen Bitcoin savunucularından biri haline geldi. Saylor, birçok kez röportaj yaptı. Saylor, şirketinin yeni iş modeli hakkında şunları söyledi:

“İki stratejimiz var. İlk strateji, yazılım işimizi büyütmektir ve bu iyi bir iştir. Bu sayede çok para kazanıp büyüyeceğiz. İkinci stratejimiz Bitcoin’i satın almaktır. Bitcoin ortaya çıkan baskın dijital para ağıdır. Google veya Facebook’tan yüz kat daha büyük olacak. Gün gelecek herkes internete bağlanıyor gibi dijital bir parasal ağa bağlanacak.”

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 44,427.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98