Cuma, Aralık 4, 2020

MicroStrategy CEO’su şirketten ayrı olarak 17.732 BTC’ye sahip olduğunu açıkladı!

Nasdaq’da listelenen bir iş zekası şirketi olan MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, şahsen 17.732 BTC’ye sahip olduğunu açıkladı. Bu miktar cari fiyatlarla 235 milyon dolar değerinde.

Bugün kişisel Twitter hesabından bir gönderi paylaşan Saylor, BTC’leri her biri ortalama 9.882 dolara satın aldığını söyledi. Bu durumda Saylor’un 17 bin 732 BTC için ödediği toplam tutar 175 milyon dolar oluyor. Mevcut fiyat göz önüne alındığında Saylor’un kağıt üzerinde 60 milyon dolarlık karı olduğu söylenebilir.

Saylor ayrıca, MicroStrategy’nin şirket Bitcoin satın almaya karar vermeden önce sahip olduğu BTC’yi şirkete bildirdiğini belirtti.

MicroStrategy, Ağustos ve Eylül aylarında toplam 38.250 BTC satın aldı. Bu BTC’ler 425 milyon dolarlık bir maliyetle satın alındı. Hepsi şu anda 510 milyon dolara yakın değerde.

Ödeme şirketi Square, önümüzdeki ay MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımını takip etti. Twitter CEO’su Jack Dorsey başkanlığındaki bu şirket, 50 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını açıkladı. Square bugünkü fiyatlarla değerlendirildiğinde yaklaşık 13 milyon dolar kar ediyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Ergovan
  Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺41.82
  THYAO.IS₺12.21
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.45
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.72