Cuma, Şubat 26, 2021

MicroStrategy CEO’su ‘binlerce’ yöneticinin Bitcoin satın almak istediğini iddia ediyor

Şubat ayının ilk haftasında “binlerce yönetici” yatırım yapma niyetiyle MicroStrategy’nin dijital “Şirketler için Bitcoin” konferansına katılacak. CEO Michael Saylor’a göre Bitcoin, altının yanı sıra tahvillerin, S&P 500’ün ve hatta ana para birimi endeksi olarak Dow’un yerini alacak.

MicroStrategy’den Michael Saylor, şüphesiz şu anda piyasadaki en büyük Bitcoin boğası. CEO birkaç gün önce başka bir 314 Bitcoin’i 10 milyon dolara satın almakla kalmadı, teknoloji şirketinin BTC sahipliğini 70.784’e çıkardı; Saylor ayrıca, daha fazla şirket ve kurumu Bitcoin’e yatırım yapmaya ikna etmek için son haftalarda promosyon tamburunu durmaksızın döndürüyor.

Ve son birkaç ayın gösterdiği gibi, MicroStrategy açıkça bir trend belirleyicidir. Saylor, geçen Ağustos ayında ilk Bitcoin alımını halka açtıktan sonra, bir şirket çığı ve hatta Wall Street fonları bile takip etti. Kurumsal yatırımcılar, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $ ‘ın üzerinde seyreden boğasının sürdürülmesinde ve etkilenmesinde etkili oldu.

Ancak kitlesel olarak benimsemenin başlangıcında olabiliriz. Cuma günü Saylor, bir kez daha CNBC’ye konuk oldu ve ABD şirketlerinin yöneticilerinin Bitcoin hakkında daha fazla bilgi edinmesini ve bunu işlerine nasıl uygulayabileceklerini sağlayacak dijital bir konferans olan “Şirketler için Bitcoin” e ev sahipliği yapacağını bildirdi:

Şubat ayının ilk haftasında binlerce yönetici, yönetici … müdür ve danışmanların bir araya gelmesini sağlayacağız. Hepsi # bitcoin’i bilançolarına veya P&L’lerine nasıl ekleyeceklerini bulmak istiyor.

Saylor’un Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’a önerdiği gibi, MicroStrategy, şirketlerin pazarı etkilemeden Bitcoin’i nasıl satın alabileceklerine dair oyun kitabını paylaşacak. Saylor, ilgilenen şirketlere dalgalanma, düzenleyici eğilimler ve diğer sorunlarla nasıl başa çıkılacağı konusunda daha iyi bir anlayış sağlamak için Bitcoin satın alımıyla ilgili dahili belgeleri ifşa edecek.

Halka açık bir şirket olarak bunu yapmaya hazırlanmak için oyun kitabımızı, tüm muhasebe rehberlerimizi, tüm yasal rehberliğimizi, aylar boyunca yaptığımız tüm çalışmaları yayınlayacağız.

Kim” gelecek, Saylor cevap vermeyi reddetti, ancak topluluğun “bunu çözeceğini” söyledi.

Bitcoin, altının, tahvillerin ve S&P 500’ün yerini alacak

MicroStrategy CEO’su, “Kurumlar için Bitcon” konferansına ek olarak gelecekteki beklentileri hakkında da konuştu. Özellikle Bitcoin yatırımına caydırıcı bir unsur olarak oynaklığı ele alan Saylor şunları söyledi:

Bitcoin, 1-4 yıllık bir zaman diliminde bir yatırımcı için değişken değildir çünkü son on yılda sıkıcı bir şekilde muhteşemdir. Ortalama olarak yılda% 200. […] Tüccarlar için değişken, ancak tüccarlar oynaklığı sever […] Sanırım yıldız bir yıl geçiriyor ve 2021 Bitcoin için iyi bir yıl olacak.

Ayrıca Saylor, BTC’nin hem altının hem de tahvillerin, S&P 500’ün ve hatta Dow’un birincil para endeksi olarak yerini alacağını tahmin etti:

Varlığın kendisi teknik olarak üstün bir varlıktır. Bu ideal kurumsal güvenli cennet varlığıdır. Öyleyse gelecek nedir? Gelecek Gold’u çevirmektir. Altının yerini alacak ve daha sonra […] parasal endeks olacak ve S & P500, The Dow, Bond Indexes ve benzerleri gibi hisse senedi endekslerinin yerini alacak çünkü insanlar paralarını depolamak istiyorlar. Önümüzdeki 10 ila 30 yıl boyunca güvenli bir cennet değer deposu istiyorlar.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 49,279.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.08
  THYAO.IS₺13.39
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.60
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.09