Perşembe, Mart 4, 2021

MicroStrategy, Bitcoin Satın Almak İçin Borç Teklifini Tamamladı!

Halka açık şirket MicroStrategy, 1.05 milyar dolarlık dönüştürülebilir kıdemli senet satışının tamamlandığını duyurdu. Böylece firmanın yukarıda belirtilen miktarı Bitcoin’e yatırmasına izin verdi.

MicroStrategy, senetleri özel bir teklifte nitelikli kurumsal alıcılara “Menkul Kıymetler Yasası uyarınca 144A Kuralı” na göre sattı.

16 Şubat’ta MicroStrategy, nitelikli kurumsal alıcılara 600 milyon dolar değerinde dönüştürülebilir kıdemli senet teklif etmeye ve bonoların satışından elde edilen net geliri ek Bitcoin almak için kullanmaya karar verdi.

Tahvillerin ilk yatırımcıları, MicroStrategy’nin daha fazla dijital varlık satın almak için kullanabileceği 90 milyon dolar değerinde başka bir senet satın alma seçeneğine sahipti.

Teklifte satılan 1.05 milyar dolarlık banknot miktarı, senetlerin ilk verildiği tarihte başlayan ve bu tarih de dahil olmak üzere 13 günlük bir süre içinde “satın alma opsiyonuna göre ihraç edilen 150 milyon dolarlık banknotları içerir”. İlk alımlar 18 Şubat’ta yapıldı ve ek satın alım tamamlandı.

Daha önce de belirtildiği gibi şirket, senetlerin nakde veya MicroStrategy hisselerine dönüştürülebileceğini vurguladı. Ayrıca, nakit ve MicroStrategy’nin “MicroStrategy’nin seçiminde A sınıfı adi hisse senedi” hisselerinin bir kombinasyonuna dönüştürülebilir.

Bugüne kadar, iş zekası şirketi 71.079 BTC’ye sahip ve bu da şirketi varlıklı yapıyor.

Bitcoin’in piyasa değeri, varlık tarihinde ilk kez 1 trilyon dolara ulaştı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,402.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺22.60
  THYAO.IS₺15.12
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.94
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.19