Micheal Saylor’ın DogeCoin Yorumu!

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

MicroStrategy CEO’su Micheal Saylor Dogecoin hakkında açıklamalarda bulundu. Bitcoin destekçisi olarak bildiğimiz Saylor Doge coin’i eleştirdi.

Dogecoin Almak Vegas’ta Kumar Oynamak Demek!

Dogecoin Kumar Mı?
Dogecoin Kumar Mı?

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor Dogecoin almayı Vegas’ta kumar oynamaya benzetti. “Elon Musk Saturday Night Live’a çıkmadan önce Dogecoin alacağım. Vegas’a gideceğim ve siyah üzerine bahis yapacağım.” açıklamalarında bulundu. “Yetişkinlere ne yapacağını söyleyemeyiz. Vegas’ta  oynamak  veya bir meme coin’i üzerine kumar oynamak isterlerse bunu yapabilirler.” diyerek ekledi.

Düzenleme İle İlgili Açıklamaları!

Michael Saylor Dogecoin Hakkında Konuştu
Michael Saylor Dogecoin Hakkında Konuştu

Düzenlemeler ile ilgili açıklamalarda bulunan Michael Saylor, düzenlemelerin kaçınılmaz olduğunu belirtti. Merkezi olmayan borsaların ve merkezi olmayan uygulamaların çok iddialı olduğunu ve bu sebeple en çok düzenlemeye maruz kalacak uygulamaların onlar  olduğunu belirtti.

Saylor’a göre düzenlemeler her zaman kötü sonuçlanmak zorunda değil. Birçok yatırımcı bunun bir güvence olabileceğini de iddia ediyor. Düzenlemeler kripto paraların kontrol altında kalması için gerekli gibi gözüküyor. Ancak Dogecoin gibi şaka coinlerine de bir düzenleme gelmesinin gerektiğini savunanlar arasında bulunuyor. Çünkü çoğu kişi bu tarz projelerin piyasaya zarar verdiğini de düşünüyor.

Merkez Bankaları İçin Tehdit!

MicroStrategy CEO'su Michael Saylor Dogecoin Hakkında Konuştu
MicroStrategy CEO’su Michael Saylor Dogecoin Hakkında Konuştu

Saylor yaptığı açıklamada özellikle Tether gibi stabil coinler’in merkezi olmayan özel para birimlerinin doğrudan bir tehdit olarak görülebileceğinin altını çizdi. Bu sebeple düzenleyici incelemelerden kaçamayacağını da belirtti.

Saylor, Bitcoin destekçisi olsa bile Dogecoin gibi şaka coinlerinden rahatsız oluyor ve bunların düzenlemeye tabi tutulmasını istiyor gibi gözüküyor. Özellikle Elon Musk’ın yaptığı spekülatif haberlerin Dogecoin gibi bir projeyi şişirmesi zaten bir çok yatırımcının gözüne batıyordu. Kripto paralarda güvenin bu sebeple düştüğünü, piyasaya korku ve panik havasını bu güvensizliğin verdiğini düşünenler günden güne artıyor.

İşte tamda bu sebeple Michael Saylor gibi kripto paralara inanan ve güvenen bir isim dahi, Dogecoin için kumar oynamak ile aynı şey olduğunu söyleyen açıklamalarda bulunuyor. Bu da kripto paralara bu tarz projelerin zarar verebileceğini gösteren bir örnek olarak karşımıza çıkıyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook