Michael Saylor’dan Bitcoin Açıklamaları

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

MicroStrategy CEO’su, Bitcoin’in bir mülkiyet biçimi olduğunu düşünüyor ve ABD Hükümetinin diğer mülkiyet biçimleri tarafından tehdit edilmediğine dikkat çekiyor.

Michael Saylor’un Bitcoin düşüncesi

Bitcoin (BTC) ve Micheal Saylor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Bitcoin’in kripto para biriminden çok dijital mülk gibi olduğunu düşünüyor.

Natalie Burnell’ın sunduğu “Coin Stories” podcast serisinin 15 Temmuz tarihli bölümünde konuşan Michael Saylor, Burnell’in sorularına çekinmeden cevap verdi. Fakat verdiği bir cevap çok dikkat çekiciydi.

“Buna (Bitcoin) dijital mülk diyebilirim, özellikle diğer mülk biçimleri için bir tehdittir. Altın mülktür, gayrimenkul mülktür. Diğer mülkler Bitcoin’i tehdit etmese de Bitcoin onları tehdit edebilir. Fakat Birleşik Devletler hükümetinin gayrimenkul, binalar, şirketler veya altın tarafından tehdit edildiğini düşünmüyorum.”

Cevaplar, Saylor’un bu hafta başlarında Scott Melker’in Wolf of All Streets podcast’indeki söylemlerini devamı niteliğinde. Orada da “Olmaması gerektiğini de düşünmüyorum.” demişti.

İnsanların artık gayrimenkul, hisse senedi, iş kurma veya altın satın alma gibi geleneksel yatırımları tercih etmek yerine Bitcoin satın alıp almamayı kafasında tartıp biçtiğini belirterek, “Ve yaptığı şey Bitcoin için diğer mülk biçimlerini paraya çevirmek” diye ekledi.

MicroStrategy’in Bitcoin yatırımları

MicroStrategy, Ağustos 2020’den bu yana kademeli olarak Bitcoin biriktiriyor ve firma şu anda bugünkü fiyatlarla yaklaşık 3,3 milyar dolar değerinde 105.085 BTC’ye sahip .

Saylor, Brunell’e, Bitcoin kısa vadede çökse bile MicroStrategy’nin satma niyetinin olmadığını ve gelecekte oluşacak volatiliteye hazır olduğunu söyledi. Bunun uzun vadeli ve kararlı bir yatırım olduğunu belirtti.

Bitcoin (BTC) & MicroStrategy

Kazanmanın Anahtarının, piyasanın gerileme ve FUD dönemlerinde HODL olduğunu vurguladı ve örnek olarak geçmişte fiyat düştüğünde hisselerini satmayan eski Microsoft CEO’su Steve Balmer gibi teknoloji alanındaki devlere dikkat çekti:

Steve Balmer’ın 100 milyara dolara sahip olmak için yaptığı parlak şey neydi? Biliyorsunuz, Microsoft’u satmadı.” dedi.

Saylor ayrıca Warren Buffet’ın “On yıl boyunca bir hisse senedine sahip olmak istemiyorsanız, on dakikalığına sahip olmayı düşünmeyin bile” şeklindeki bir sözüne atıfta bulundu ve Amazon hisselerinin bile %80’den geri kazanıldığını belirtti. Her şeyin geçmişinde bir batma bir çökme hikayesi var fakat Michael Saylor’ın da anlattıkları gibi her şey batabilir ama kurtaracak olan ona inanan yatırımcılardır. Balmer inancını kaybetseydi bugün ki kişi olabilir miydi? Tabii ki hayır.

Bitcoin

“Yüz yılda bir iPhone 12’nin hiçbir değeri olmayacak, bu nedenle Apple’ın sattığı ürün de 1000 yıl dayanmayacak. Bitcoin’in sattığı ürün dünyadaki tüm paranın 1/21 milyonda biri. Bunun değişmesine ne BTC’nin ne bizim ihtiyacımız var, sadece kırılmaması ve vazgeçilmemesi gerekiyor” dedi.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook