Pazartesi, Ocak 25, 2021

Michael Saylor ‘Tüm şirketler bilançolarda USD’yi bitcoin’e çevirmeli’ dedi

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda, Bitcoin’in kurumsal düzeyde bir “güvenli liman” varlığı olduğunu ve premium kriptonun, “herkesin” karşılaştığı “değer deposu sorunu” na bir çözüm olduğunu söyledi. ve açıkladı;

Her şeyden önce, Bitcoin’in kendisi kurumsal düzeyde bir güvenli liman varlığıdır ve her bakımdan altından üstün olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, onu dünyadaki her birey, kurum, şirket için ideal değer deposu yapar.

Şahsen 17.732 Bitcoin’e sahip olan Saylor, popüler kripto paranın ilk dijital “para ağı” olduğunu iddia ederek şunları söyledi:

Bitcoin Para için bir Facebook veya Google gibi.

Ek olarak, CEO önerilen tüm şirketlerin bilançolarındaki USD’yi Bitcoin’e çevirmesi gerektiğini. Şirketler bunu başaramazsa Saylor, Bu tür kuruluşların satın alma güçlerinin %15’ini “kıt varlıklara karşı, önümüzdeki beş yıl boyunca her yıl” kaybedeceklerini tahmin etti. Ancak Saylor, yatırımcıların dolarları BTC’ye çevirme stratejisini izleyerek hissedar hacmini maksimize edebileceğine inanıyordu.

Bitcoin Big Tech’ten 100 kat daha büyük. Herkesin ona bağlanması gerekiyor. Her bireyin, Her şirketin, her hükümetin bir sorunu var, çökmekte olan bir para birimiyle nasıl başa çıkıyorlar ve değer depoları nedir? Çözüm Bitcoin’dir. dedi

Röportaj sırasında Saylor, Bitcoin’in ne bir ralli ne de bir balon olmadığını ve bunun yerine dijital varlığı bir zincirleme reaksiyon olarak değerlendirdiğini savundu. Bitcoin’in, Diğerleri arasında para biriminin devalüasyon korkusu, siyasi belirsizlik gibi makroekonomik faktörler nedeniyle iyi performans gösterdiğine inanıyordu.

Son zamanlarda Saylor, Milyarder Elon Musk’a Tesla’nın bilançosunu Bitcoin’e dönüştürmesini ve Musk dijital varlığı benimserse S&P 500’deki diğer firmaların onun liderliğini izleyeceğini söyledikten sonra manşetlere girdi.

21 Aralık’ta MicroStrategy, yaklaşık 650 milyon $ karşılığında ilave ~ 29.646 Bitcoin satın aldı. Bugüne kadar Saylor’un iş zekası firmasının toplamda 70.470 Bitcoin var.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 31,842.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.00
  THYAO.IS₺12.89
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.39