Diğer
  Ana SayfaHaberMichael Saylor, Tesla'nın Bitcoin tahsisi yapması gerektiği düşüncesinde

  Michael Saylor, Tesla’nın Bitcoin tahsisi yapması gerektiği düşüncesinde

  -

  MicroStrategy CEO’su ve bu yıl Bitcoin’e 800 milyon dolar koyan Michael Saylor, Birkaç yıl önceki şüpheciliğine rağmen, Muhtemelen Bitcoin etrafındaki yükseliş anlatısının en güçlü savunucularından biri.

  Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Bugün Tesla Inc. dahil olmak üzere daha fazla kurumun kripto varlığa tahsisat yapması gerektiği görüşünde.

  Saylor, HyperChange ile yaptığı bir röportajda, Tesla’ya söyleyeceklerini ayrıntılarıyla anlattı:

  “Bugün 20 milyar dolarlık parasal enerjiniz var, bir yılda satın alma gücünün %15’ini kaybediyor ve Bitcoin’e koyarsanız korumazsanız 36 ayda bu enerjinin yarısını kaybedeceksiniz.”

  MicroStrategy yöneticisine göre, Tesla bunu yaparak satın alma gücünün yarısını kaybetmek yerine önümüzdeki 3 yıl boyunca satın alma gücünü her yıl ikiye katlamayı makul bir şekilde bekleyebilir.

  Saylor, Bitcoin’in açık deniz borsalarındaki perakende tüccarlar tarafından yönetilen ilişkisiz bir spekülatif varlık olmaktan çıkıp “Dünyanın en iyi uzun vadeli yatırımı” olduğuna inanıyor.

  Yönetici, Bitcoin hakkındaki yeni anlatının, yatırım düzeyinde güvenli bir cennet hazine varlığı olduğunu ve şu anda ona para koyanların tüccarlar veya spekülatörler değil, daha büyük kurumlar olduğunu ekledi.

  Gerçekler, Kurumların son zamanlarda Bitcoin’de giderek daha büyük pozisyonlar aldığını gösteriyor. Örneğin, Sigorta şirketi Mass Mutual, Kısa bir süre önce 230 milyar dolarlık bir genel fondan Bitcoin’e 100 milyon dolar koydu ve yatırımın ona “Giderek artan dijital dünyamızın büyüyen ekonomik yönüne ölçülü ama anlamlı bir maruz kalma” sağladığını iddia etti.

  Kaynak: buybitcoinworldwide.com

  Ancak, Başlangıcından bu yana önemli ölçüde düşmesine rağmen, Bitcoin’in oynaklığı konusunda hala bazı endişeler var. Aslında, Birçok kişi Bitcoin’in hala geleneksel güvenli liman varlıklarının işgal ettiği bölgede olmadığını savunuyor.

  Bununla birlikte, Kripto para birimi, Tesla’nın Elon Musk’ından biri olmasıyla birçokları için öfkeli bir moda sözcük olmaya devam ediyor. Belki Musk, sonuçta Saylor’u dinliyor?

  “Bitcoin benim güvenli kelimem”

  – Elon Musk (@elonmusk) 

  Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$27,055.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Enes BAŞOĞLU
  Enes BAŞOĞLU
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  SON HABERLER

  Ethereum Yükseliş için Bu Seviyeyi Kırmalı! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un fiyat grafiği incelendiğinde, önemli direnç seviyelerinin altında hareket ettiği görülmektedir. 1930$ seviyesinin üzerinde mum kapanışları gerçekleştiremeyen ETH, düşüş trendini sürdürme potansiyeline sahiptir.

  Bitcoin Yükselişini Bu Hafta Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi!

  Bitcoin'in kısa vadeli fiyat analizi, 27.400$ direnç seviyesinin henüz kırılmadığını göstermektedir. Bu seviyenin üzerinde mum kapanışı gerçekleşmezse, BTC'nin düşüş hareketini sürdürme potansiyeli ortaya çıkabilir.

  Ripple (XRP) – SEC Davasında Zafer Kimin Olacak?

  Ripple ve SEC davasında sonucun ne olacağı konusunda belirsizlikler devam ediyor. Peki bu davanın kazananı kim olacak? Ripple'ın kazanmasında etkili olacak faktörler nedir?

  Bitcoin Yatay Aralıklarda Hareket Ediyor: Yatırımcılar Coinbase Lansmanına Odaklandı!

  Bitcoin ve kripto para fiyatları yatay aralıklarda devam ederken, yatırımcılar 5 Haziran'daki Coinbase türev borsası lansmanına odaklanmış durumda.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler