Michael Saylor, Tesla’nın Bitcoin tahsisi yapması gerektiği düşüncesinde

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

MicroStrategy CEO’su ve bu yıl Bitcoin’e 800 milyon dolar koyan Michael Saylor, Birkaç yıl önceki şüpheciliğine rağmen, Muhtemelen Bitcoin etrafındaki yükseliş anlatısının en güçlü savunucularından biri.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Bugün Tesla Inc. dahil olmak üzere daha fazla kurumun kripto varlığa tahsisat yapması gerektiği görüşünde.

Saylor, HyperChange ile yaptığı bir röportajda, Tesla’ya söyleyeceklerini ayrıntılarıyla anlattı:

“Bugün 20 milyar dolarlık parasal enerjiniz var, bir yılda satın alma gücünün %15’ini kaybediyor ve Bitcoin’e koyarsanız korumazsanız 36 ayda bu enerjinin yarısını kaybedeceksiniz.”

MicroStrategy yöneticisine göre, Tesla bunu yaparak satın alma gücünün yarısını kaybetmek yerine önümüzdeki 3 yıl boyunca satın alma gücünü her yıl ikiye katlamayı makul bir şekilde bekleyebilir.

Saylor, Bitcoin’in açık deniz borsalarındaki perakende tüccarlar tarafından yönetilen ilişkisiz bir spekülatif varlık olmaktan çıkıp “Dünyanın en iyi uzun vadeli yatırımı” olduğuna inanıyor.

Yönetici, Bitcoin hakkındaki yeni anlatının, yatırım düzeyinde güvenli bir cennet hazine varlığı olduğunu ve şu anda ona para koyanların tüccarlar veya spekülatörler değil, daha büyük kurumlar olduğunu ekledi.

Gerçekler, Kurumların son zamanlarda Bitcoin’de giderek daha büyük pozisyonlar aldığını gösteriyor. Örneğin, Sigorta şirketi Mass Mutual, Kısa bir süre önce 230 milyar dolarlık bir genel fondan Bitcoin’e 100 milyon dolar koydu ve yatırımın ona “Giderek artan dijital dünyamızın büyüyen ekonomik yönüne ölçülü ama anlamlı bir maruz kalma” sağladığını iddia etti.

Kaynak: buybitcoinworldwide.com

Ancak, Başlangıcından bu yana önemli ölçüde düşmesine rağmen, Bitcoin’in oynaklığı konusunda hala bazı endişeler var. Aslında, Birçok kişi Bitcoin’in hala geleneksel güvenli liman varlıklarının işgal ettiği bölgede olmadığını savunuyor.

Bununla birlikte, Kripto para birimi, Tesla’nın Elon Musk’ından biri olmasıyla birçokları için öfkeli bir moda sözcük olmaya devam ediyor. Belki Musk, sonuçta Saylor’u dinliyor?

“Bitcoin benim güvenli kelimem”

– Elon Musk (@elonmusk) 

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$29,040.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram