Pazartesi, Ocak 18, 2021

Miami Belediye Başkanı, ABD’nin Bitcoin merkezi olarak New York’a meydan okumak istiyor

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, kripto para biriminin ne olduğu ve dünyayı nasıl değiştirebileceği hakkında bir sohbet için Winklevoss ikizleriyle bir araya geldi. Başkan, Miami’yi dünyanın en rekabetçi Bitcoin şehri yapmak istiyor ve Winklevoss ikizleri şehirde bir LATAM HQ açmayı hedeflediklerini ortaya koyuyor.

Miami şehrinin Belediye Başkanı Francis Suarez, ABD’nin Bitcoin merkezi olarak New York’a meydan okumak istiyor. Cameron ve Tyler Winklevoss ile yakın zamanda yaptığı bir oturumda Suarez, şehirdeki kamu hizmetleri için kripto para birimi ödemelerini entegre etmeye çalıştığını ortaya koydu. Ayrıca iki Bitcoin girişimcisini şehirde Latin Amerika operasyonlarını kurmaya davet etti.

Bir sonraki Bitcoin merkezi

Suarez, son haftalarda Miami halkının kripto para fırsatlarından yararlanabileceği yollar bulmaya çalışan bir dizi Bitcoin girişimcisiyle ilişki kuruyor. İçerirler Benjamin mincu, Elrond Network’ün kurucusu ve CEO’su ve Whit gibbs, bir Bitcoin madencilik şirketi olan HASHR8’in CEO’su.

Belediye Başkanı son “Cafecito Konuşmasında” Gemini borsasının ünlü kurucuları Winklevoss ikizleriyle oturdu.

Başkan iddialı açıklamalarda bulundu

Suarez, büyük bir kripto para hayranı olduğunu ve Miami sakinlerinin hayatlarını değiştirme gücüne sahip olduğuna inandığını açıkladı. “Magic City” yi “gezegendeki kripto para birimi açısından en rekabetçi şehir” yapmayı hedefliyor. Belediye Başkanı, Miami’nin her zaman çok fazla sermaye ve bankacılık karmaşıklığı olan bir finans merkezi olduğunu iddia etti.

İki girişimciye, “Kriptoyu da entegre etmeliyiz ve bence bu kısım New York’tan biraz geride kaldı, ancak bunu hızlı bir şekilde yapabiliriz” dedi.

Winklevoss ikizleri, bir kripto para birimi merkezi olarak New York konusunda oldukça bilgili. İkili, Gemini borsasını ilk kurdukları The Big Apple’da başladı. Saygın bir ticaret platformu, emanetçi haline geldi ve hatta kendi stabilcoin’i olan Gemini Doları’nı (GUSD) çıkardı.

Miami bir Bitcoin merkezi olacaksa Suarez’in iyileştirmesi gereken önemli bir alan kripto para birimi düzenlemeleridir. Tyler Winklevoss’un açıkladığı gibi, New York’u seçtiler çünkü yerleşik bir düzenleyici çerçevesi vardı.

Düzenleme, inovasyon için çok önemlidir. Düzenleme yoksa, Vahşi Batı’dır. Düzenleme çok acımasızsa, inovasyonu bastırır. New York, yönetmeliği ile doğru hedefi vurdu. Lisans almamızı sağladı ve o olmasaydı, bir banka hesabı açamazdık.

Kamu hizmetleri için kripto para birimi ödemeleri

Başkan, kripto para birimini liderliğine dahil etme çabasının bir parçası olarak, kamu hizmetleri için Bitcoin ödemelerini entegre etmeyi planlıyor. Suarez, konut sakinlerinin Bitcoin kullanarak emlak vergileri, izin ücretleri ve diğer hizmetleri ödemelerine izin vermek istediğini açıkladı.

Miami, ABD’de vergiler için Bitcoin ödemelerine izin veren ilk şehir olmayacak. Ohio, 23 farklı vergi türü için Bitcoin ödemelerine izin veren ilk eyalet oldu. Ancak bir yıl sonra devlet bu hizmeti durdurdu.

Suarez ayrıca Winklevoss ikizlerini Miami’de operasyonlar kurmaya davet etti. İki girişimciye “Miami’de İkizler’in Latin Amerika ofisinizi kurmanızı isterim” dedi. Borsanın zaten New York, Chicago ve Portland’da ofisleri var. Asya operasyonları Singapur merkezlidir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,050.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18