Bitcoin'de Boğa Çanları

Bu Verilere Göre Bitcoin’in 20.000 Dolar Olmadan Önceki Senaryosu Tekrar Ediyor!

Verilere göre, Bitcoin (BTC) biriktirenlerin çoğu, 2017’de olduğu gibi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 dolara ulaştığı dönemdeki gibi yükseliş trendi bekliyor.

Reklam
binance 2

28 Haziran tarihli veri izleme kaynağı Glassnode raporuna göre, sanal cüzdanlarına en az bir yıl veya daha uzun süredir dokunmamış Bitcoin kullanıcılarının oranı 2016’ya benziyor.

Reklam

Hareket Etmeyen BTC’ler 2016’yı Anımsatıyor

Bitcoin fiyatı geçtiğimiz yıl boyunca sürekli aktif olmasına rağmen, toplam arzın yüzde 61’inden fazlası hala hareketsiz bir şekilde bekliyor.

ABD kripto para borsası Kraken’in iş geliştirme direktörü Dan Held, bunun bir rekor olduğunu söyledi.

Glassnode, 2016 başında Bitcoin biriktirenlerin tekrar bu şekilde davrandığını belirtti. Ticaret veya satış konusunda isteksizliğin olduğuna inanılır ve aralarında para biriktirmenin daha karlı olacağına inanılmaktadır.

Glassnode Twitter’da şu açıklamayı yaptı: “Bir yıl içinde hareket etmeyen Bitcoin miktarı, son zamanlarda bu seviyeye ulaştığında 2016 yılının başlarındaydı. Yani BTC fiyatı 20.000 dolara yükselmeden hemen önceydi…”

Bitcoin tedarik aktivite çizelgesi

Bitcoin işlem etkinliği çizelgesi. Kaynak: Glassnode / Twitter

Öte yandan, geçtiğimiz yıl 14.000 dolara kadar yükselen trendde bile hareketsiz miktar yüzde 56’ya ulaşmıştı.

Yeni rekor seviyelerine hazırlanma

Haziran başında Glassnode, Bitcoin’in 2016’dan beri yeni bir boğa piyasasının eşiğinde olduğunu vurguladı.

Mayıs ayında blok ödül yarıya indirme süreci ile, 1.000 BTC veya daha fazla dengeye sahip balinaların sayısı yüzde 2’den fazla arttı.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Ergovan
Enes Ergovan, 1999 yılında Ankara'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesin'de öğrenci olan Enes, yatırımlarının yanı sıra sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto paralara olan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak kripto ile ilgili yazıları paylaşıyor.