Metis, Katman 2 Alpha Testnet’i Başlattı!

ethereum eth
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ethereum Layer 2 protokolü Metis, Metis Rollup tasarımının ve Alpha testnet’in ayrıntılarını yayınladı. Girişim, merkezi olmayan finans projelerinin, ultra düşük ücretli ve daha fazla işlevli bir ortamda ölçeklenebilir bir Katman 2 çözümü olan Metis Rollup üzerinde kendi DApp’lerinin oluşturulmasını ve yönetilmesini denemelerini sağlayacak.

Optimistic Rollups’ın optimize edilmiş bir sürümü kullanılarak oluşturulan Metis Rollup, kullanıcıların kendi merkezi olmayan uygulamalarını kolayca başlatmalarına ve merkezi olmayan işbirliklerini içeriden yönetmek için Merkezi Olmayan Otonom Şirketlerin (DAC’ler) yerleşik çerçevesinden yararlanmalarına olanak sağlarken, bunların düşük maliyetli ve yüksek oranda ölçeklenebilir olmasını sağlar, ve daha fazla işlevsellik sunar. Alpha testnet, ilgili taraflara Layer 2’nin ana ağ lansmanından önce Metis’in bazı vitrin özelliklerini deneme fırsatı verecek.

Toplamalar, tam kesinliği sağlamak için işlemlerin daha sonra ana ağa (Ethereum) yayınlanmadan önce Katman 2’de tek bir tx halinde gruplandırılmasını gerektirir. Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin de dahil olmak üzere önde gelen geliştiriciler, Ethereum’u ölçeklendirmek için en iyi çözüm olarak toplamaları savundu.

Metis Toplaması’nda, Katman 1’de uygulanması pratik olmayan bir dizi olasılık kullanılabilir hale gelir. Bunlar, içerik oluşturucular, etkileyiciler ve hayranlar arasında gelişen bir ekonomiyi destekleyen mikro ödemeler, iş uygulamaları ve teşvik edilmiş sosyal medya DApp’lerini içerir.

Metis, Katman 2’den Katman 1’e kadar uzun bekleme süresinin darboğazları da dahil olmak üzere mevcut Katman 2 çözümlerine özgü birçok sorunun üstesinden gelir. Metis’in çözümü, birden çok VM kullanarak daha fazla ademi merkeziyetçilik sağlar; Gelişmiş gizlilik (hassas verilerin IPFS’ye depolanması) ve daha kısa geri çekilme süreleri (Rangers sistemi) sağlayarak daha fazla kullanılabilirlik; ve mikro hizmet çerçevesi aracılığıyla, kullanıcıların çeşitli akıllı sözleşme şablonlarını, araçlarını ve mekanizmalarını takmasına olanak tanıyan, kurulumu kolay bir kurulum.

DeFi projeleri, DApp geliştiricileri ve Layer 2 teknolojisini keşfeden topluluk liderleri, Metis Alpha test ağına katılmaya ve onun birçok özelliğini keşfetmeye davet ediliyor. Mevcut toplama tabanlı çözümlere göre bir dizi iyileştirme ile Metis, Ethereum üzerinde çalışan çok sayıda ademi merkeziyetçi ve iş uygulaması için altyapı olma potansiyeline sahiptir.

Feragatname: Tanıtılan şirketle veya makalede adı geçen iştirakleriyle veya hizmetleriyle ilgili kendi araştırmanızı yapın. Coinotag.com, zararınız veya kaybınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!