Mercek Altındaki Fırtına Öncesi Sessizlikte 6 Altcoin

BNB, UNI, DOT, DOGE, XRP, ADA Logo
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) fiyatının birkaç gün içinde 60.000$’ın üzerine çıkmaması durumunda “birkaç ay zayıflayabileceği” iddia edildi.

Öte yandan, Guggenheim’ın baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, 20 Nisan’da CNBC ile yaptığı bir röportajda, Bitcoin’in 20.000 ila 30.000$ seviyesine düşeceği düzeltme riskinden bahsetti.

Bu iddialar en büyük kripto para birimi hakkında yapılırken, piyasa değeri açısından ilk 10’da yer alan 6 altcoin var, ancak gün içinde Ethereum (ETH) fiyatında benzer bir artış yapıp yapmayacaklarını merak ediyorum.

1) Binance Coin (BNB/USDT) Teknik Analizi

19 Nisan’da Binance Coin (BNB) fiyatı 18 Nisan’da 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (EMA) (482 $) altına düştüğünde satın alma arttı. 20 Nisan’da, momentum daha da arttı ve boğaların başladığı bir süreç başladı. fiyatı yükseltmeye çalışıyorlardı. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 638,56 dolar şu anda boğaların en güçlü hedefi.

Boğalar başarılı olursa, BNB/USDT çifti bir sonraki hedefi 832$ olarak belirleyecektir. Yükselen hareketli ortalamalar (MA) ve aşırı alım bölgesi yakınındaki bağıl güç endeksi (RSI) yukarı doğru hareket için daha olası sinyaller verir.

Ancak ayılar kolay kolay pes edemezler. 600 Dolar ile 638,56 Dolar arasında sert bir direnç oluşturacaklar. 20 Nisan’da boğaların güçlü duruşunu sürdürmesi durumunda direnç bölgesinde kırılma ihtimali artacaktır.

Öte yandan, fiyat 520 doların altına düşerse, ayılar 20-EMA’yı kırmak için başka bir girişimde bulunabilir. 428 doların altındaki bir kırılma, daha derin bir düzeltmeyi başlatabilir.

Binance Coin (BNB) fiyatı an itibariyle$ 591.52dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

2) Ripple Fiyat Analizi (XRP/USDT)

Boğalar agresif bir şekilde 20 günlük üstel hareketli ortalamayı (EMA) (1.25$) savunmaya çalışıyor. Bu desteğin henüz kırılmamış olması, XRP üzerinde olumlu hissiyatın devam ettiğini açıkça gösteriyor. Pozitif bölgedeki kademeli olarak artan hareketli ortalamalar (MA) ve bağıl güç endeksi (RSI) boğalara bir avantaj sağlar.

İlk olarak, XRP/USDT çifti, ayıların güçlü bir direnç göstermesi muhtemel olan 1.56$’a yükselebilir. Fiyat bu dirençten geri çekilirse, fiyat hızla 20-EMA’nın altına düşebilir.

Ayılar başarılı olursa, düşüş %61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesinin hesaplandığı 1,10$’a kadar uzayabilir. Tersine, 1.56 dolarlık direnç aşılırsa, boğaların piyasayı tekrar kontrol ettiğini gösterecek.

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle$ 1.36dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

3) Dogecoin Teknik Analizi (DOGE/USDT)

Dogecoin (DOGE) fiyatını alevlendiren boğalar, 19 Nisan’daki yükseliş trendini sürdürmeye çalıştı, ancak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,45 Dolar’ı geçemedi. Traderlar kâr elde ettikçe fiyat 0,43$’dan keskin bir düşüş gösterdi.

DOGE/USDT çifti, 21 Nisan itibarıyla, boğalar ve ayılar arasındaki kararsızlığı düşündüren bir mum çubuğu deseni oluşturdu. İlk destek seviyesi 0.27$’da görünürken, bu bölgenin altında bir gelecek kapanış pariteyi 20 günlük üssel hareketli ortalamaya (EMA) (0.20$) indirebilir.

20-EMA seviyesinden yukarı doğru bir toparlanma, boğaların daha düşük düşük seviyelerde alım yapmaya devam ettiğini gösterecektir. Ancak bu kadar derin bir düzeltmenin ardından yükseliş trendi başlasa bile rekor seviyelere ulaşmak zaman alacaktır.

Öte yandan, 20-EMA’nın altındaki kapanış gelirse, daha yüksek seviyelerden alım yapan traderlar, zararları pahasına satışları yoğunlaştırabilir. Fiyat daha sonra 0,14$ olarak hesaplanan %78,6 Fibonacci geri çekilme seviyesine düşebilir.

Dogecoin (DOGE) fiyatı an itibariyle$ 0.527200dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

4) Cardano Fiyat Analizi (ADA/USDT)

Cardano (ADA) fiyatı 20 Nisan’da 50 günlük basit hareketli ortalamanın (SMA) (1.20$) altına düştü, ancak boğalar hızlı bir toparlanma içinde. Bu, boğaların düşük seviyelerden alım yapmaya devam ettiğini gösterir. Alıcılar fiyatı 20 günlük üssel hareketli ortalamanın (EMA) (1.26$) üzerine çıkarırsa ve buraya yaklaşırsa, 1.48$’a yükselmek mümkündür.

Öte yandan, fiyat 20-EMA’nın altına düşerse, ADA / USDT çifti 1.03$’ı yeniden test edebilir.

Orta noktaya yakın hareketli hareketli ortalamalar (MA) ve göreli güç endeksi (RSI), paritenin birkaç gün daha 1.03$’dan 1.48$’a hareket edebileceğini gösteriyor.

Boğalar fiyatı 1.48$ direncinin üzerine çıkarırsa veya ayılar çifti 1.03$ desteğinin altına kırarsa, yeni trend eyleminden bahsetmek mümkün olacaktır.

Cardano (ADA) fiyatı an itibariyle$ 2.26dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

5) Polkadot Teknik Analizi (DOT/USDT)

Polkadot (DOT) fiyatı 20 Nisan’da 31.55$’dan yükseldi, ancak alıcılar bu seviyeyi koruyamadı. Diğer bir deyişle, yüksek seviyelerden alım yapma konusunda tereddüt var.

Azalan 20 günlük üssel hareketli ortalama (EMA) (38.40$) ve negatif bölgedeki göreli güç endeksi (RSI) şimdi ayıların direksiyonda olduğunu gösteriyor. Fiyat hareketli ortalamaların altına düşerse, mitingler sırasında tüccarların satışlarını artırdığı ortaya çıkacaktır.

Bu olursa, 31,55 doların altına düşme olasılığı artacaktır. Böyle bir durumda 26.50 dolara kadar çıkabiliyor.

Öte yandan, boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarırsa bu olumsuz görüş geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket rallinin 42,28 dolara ve ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 48,36 dolara kadar devam etmesini sağlayabilir.

Polkadot (DOT) fiyatı an itibariyle$ 47.18dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

6) UniSwap Fiyat Analizi (UNI/USDT)

Arka arkaya üç kez mum çubuklarının üzerindeki uzun kuyruklar, boğaların güçlü bir şekilde dipleri biriktirdiğini gösterir. Bu sinyallerin ardından alımlar 21 ve 22 Nisan’da hız kazandı. Boğalar Uniswap (UNI) fiyatını 35.20$ direncinin üzerinde tutmaya çalışıyor.

Bunu yapmayı başarırlarsa, UNI/USDT çifti tüm zamanların en yüksek seviyesi 39,60$’da yeniden test edebilir. Bu direncin kırılması, yükseliş trendinin bir sonraki ayağının başlamasını sağlayabilir. Daha sonra önce 44,88 dolara ve 50 dolara yükselebilir.

20 günlük üssel hareketli ortalama (EMA) (32,83$) yükselmeye başladı. Göreceli güç endeksi (RSI) 61’in üzerine çıkarak boğalara fayda sağladı.

Olumsuz tarafı, fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 20-EMA’nın altına düşerse, yukarıdaki olumlu görüş geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket çifti birkaç gün daha şeritte tutacaktır.

UniSwap (UNI) fiyatı an itibariyle$ 39.10dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

1 Yorum

  1. alidemirel_avatar
    3 hafta önce

    #XLM

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!