Perşembe, Mart 4, 2021

Meksika’nın En Zengin Üçüncü Kişisi Twitter Biyografisine Bitcoin Ekledi

Kısa süre önce Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego, Twitter biyografisine bitcoin hashtag ekleyerek Elon Musk ve bir dizi yüksek profilli kişiye katıldı. Salinas, yaklaşık 13,2 milyar dolarlık bir servete sahip Meksika’nın en zengin bireylerinden biri ve girişimcinin likit portföyünün %10’u Bitcoin’de.

Grupo Salinas Yönetim Kurulu Başkanı Bitcoin Bio Twitter Trendine Katıldı

Ricardo Salinas Pliego, Meksika’nın ulus devletindeki en zengin üçüncü kişidir ve 2013’te 200 dolara BTC satın aldı. İddia ettiği sırada, bu “şimdiye kadarki en iyi yatırım” idi.

Aralık 2020’deki röportajda “Beş-on yıl daha tutmak istiyorum” dedi. Ayrıca Meksikalı milyarder, kısa süre önce halka likit portföyünün %10’unun Bitcoin (BTC) olduğunu söyledi.

Meksika'nın En Zengin Üçüncü Kişisi Twitter Biyografisine Bitcoin Ekledi

Grupo Salinas’ın başkanı şimdi de bu eğilime katkıda bulunan aydınlar ve ünlülerin sırasını takip ederek Bitcoin hashtag’ini Twitter biyografisine koydu. Elon Musk kısa süre önce biyografisine bitcoin hashtagini ekledi ve BTC’nin fiyatı birkaç yüzde artış gösterdi.

O zamandan beri, çok sayıda tanınmış kişi, önde gelen kripto para birimini desteklemek için Twitter biyografilerine bitcoin hashtag eklemeye devam etti.

‘Enflasyonist Kamulaştırma’

Salinas ile röportaj yapıldığında ve bitcoin’in şimdiye kadarki en iyi yatırımlardan biri olduğunu söylediğinde, ekonomik kargaşayla karşı karşıya olan birkaç Güney Amerika ülkesinden de bahsetti. “Fiat paranın çökmekte olduğu Arjantin’de, Venezuela’da olanlar bir skandala dönüştü. Grupo Salinas yöneticisi o sırada açıklamasında, gerçekten gözlerinizi fiat nakit sorununa açıyor.

Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego büyüme trendine katıldıktan sonra, memnuniyetle karşıladı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 50,057.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺22.54
  THYAO.IS₺15.07
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.86
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.14