Son Gelişmeler

Meclis’te Recep Akdağ’dan Öneri: “Hadi dijital parayı kullanalım”

bitcoin btc
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Komisyonu Başkanı Recep Akdağ, Koronavirüse karşı dijital para kullanılmasını önerdi.

Parlamento’da koronavirüse yakalanan milletvekili sayısı 80’i geçince yeni tedbirler gündeme geldi. Sağlık Komisyonu Başkanı Recep Akdağ, Virüsün para ile bulaşmasını önlemek için dijital para kullanılmasını önerdi.

Hürriyet’ten Bülent Sarıoğlu’nun haberine göre Akdağ, “Parayla kirlenmeyi olabildiğince önlemek için dijital parayı kullanalım. HES kodu da milletvekilleri için kullanılmalıdır. Milletvekillerinin dokunulmazlığı olduğu için kimse dokunamaz ama en azından milletvekiline haber verilmesi gerekir. “Şeklinde konuştu.

Akdağ’ın koronavirüse karşı önerdiği diğer tedbirler arasında Meclis Genel Kurulu’nda iyi havalandırma, kapılara sıkışma olmaması, maskesiz konuşamama, maskenin kalitesi, çalışanlara ve milletvekillerine nasıl kullanılacağını anlatması yer alıyordu.

Salgın dijital para çabalarını hızlandırdı

Koronavirüs salgını, Dünyanın birçok ülkesinde dijital para birimleri ile ilgili çalışmaları hızlandırdı. Şu anda merkez bankası dijital para birimi üzerinde çalışan ülkeler bunu hızlandırdı ve birçok ülke konuya daha fazla odaklanmaya başladı. Kısa süre önce yayınlanan Deutsche Bank raporunda salgının dijital nakit devrimini hızlandırdığı vurgulandı. Şu anda, Çin dijital para yarışına liderlik ediyor gibi görünüyor. Ekim ayında Shenzhen’de 50.000 vatandaşa dijital yuan dağıtan Çin, Başka bir şehir olan Suzhou’da dijital yuan denemeleri başlatıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 55,456.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!