MATIC Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Ethereum’un Rakibi mi?

Matic-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Polygon Network’ün üstel büyümesi kripto para dünyasında bir sır olarak kalmadı. Ethereum ölçeklendirme projesi kullanıcılar tarafından daha önce MATIC ağı olarak biliniyordu. Proje Ethereum’un sorunlarına çözüm sunarak ekosistemdeki yolu haritasını çizmiş durumda. Piyasadaki uzun düzeltme göz önüne alındığında, Ethereum ağının yüksek maliyetine dayanamayan birçok kullanıcı Polygon’a geçti. Ancak Ethereum ETH 2.0’a doğru ilerlerken Polygon büyümesini sürdürebilecek mi?

MATIC Sağlam Temelleri İle Mücadeleyi Sürdürüyor

Birçok piyasa katılımcısı ve analisti, Polygon ağının büyüyen ve gelişen kripto alanına uyum sağlamak için daha fazla potansiyele sahip olduğuna inanıyordu. Tercih edilen katman 2 çözümü olduktan sonra, ağ daha önce sadece Ethereum’da bulunan çok sayıda merkezi olmayan uygulamayı memnuniyetle karşıladı. Bu, platformda kilitlenen toplam değeri, IntoTheBlock tarafından sağlanan verilerle belirtildiği gibi 7.75 milyar dolarla zirveye ulaştı.

MATIC-08.16
MATIC Piyasa Değeri Artıyor

TVL yılın başında 151.000 doların biraz üzerindeydi. Ancak ilerlemesi % 4,178,708’lik devasa bir yükselişe yol açtı.

Bu arada, yerel belirteci MATIC artan kullanıma dikkat ediyor. Glassnode tarafından harmanlanan verilere göre, borsalarda tutulan MATIC’in yüzdesi 2021 başındaki %24.6’dan Ağustos başında sadece %2.27’ye sürekli olarak azalmaktadır. Ethereum’un TVL’si 61.28 milyar dolarla Polygon‘un çok önünde olmasına rağmen, Binance Smart Chain’in 15.18 milyar dolarlık TVL’sinde kapanışa yaklaşıyordu.

MATIC’ın Geleceği Hakkında

Polygon ilerledikçe, Matic kullanımını entegre ediyor olacaktır. Planlarına göre MATIC, Ethereum için genişleyen katman 2 blockchainleri internetinin ayrılmaz bir parçası haline gelecek. Şimdiden hazinesinden ZK tabanlı çözümlere kadar 1 milyar dolar taahhüt etti.

Polygon kurucu ortağı Mihailo Bjelic, ZK kriptografisini blockchain ölçeklendirme ve altyapı geliştirme için en önemli tek stratejik kaynak olarak görüyoruz. Gelecek yıllarda bu alanda lider güç ve katılımcı olma hedefimiz var.

Dijital varlığın yıllık bazda %1,182’lik büyümesinden sonra bir düzeltme yaşadı. Polygon ağını daha fazla kullanıcının kullanmasıyla, talebi nasıl ölçeklendirdiğini ve devam ettirdiğini görmek ilginç olacaktır.

MATIC Yükselişini Sürdürüyor!

Bitcoin‘in yükselişi ile aynı zamanda hakimiyetinin düşmesi altcoinlerin çoğunun yükseliş yaşamasını sağladı. MATIC 20 temmuzdan bu yana yaklaşık %150 yükseliş yaşadı. Yazım sırasında altcoin 1.53 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

MATIC-A-08.16
MATIC günlük grafiği

MATIC için şuanda geçilmesi gereken 1.635 dolar seviyelerindeki direnci dikkat edilmesi gereken bir seviye. Ayrıca bu seviyenin hacimli kırılımı ile 1.83 dolar seviyeleri hedef seviye olacaktır. Aşağı yönlü hareketlerde ise ilk destek noktamız yükselen trend çizgisi olacaktır. Ek olarak dikkat edilmesi gereken seviyeler sırasıyla 1.2 dolar ve 1 dolar seviyeleridir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster