Polygon’dan Rekor Üstüne Rekor!

polygon
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Blockchain ağı Polygon bir süredir haberlerde yer alıyor ve yeni kilometre taşlarına ulaşmaya devam ediyor. Polygon ağı, günlük işlem hacimlerinde 7,4 milyona ulaşan yeni bir rekor seviyeye ulaştı. İlginçtir ki, Polygon’un işlem hacimleri Ethereum (ETH) ve Binance Akıllı Zinciri (BSC) gibi devlerin hacmini aştı.

Polygon ağının toplam günlük işlem hacmi, Ethereum ve Binance Smart Chain’in mevcut toplam günlük işlem hacmini aşarak 7,4 milyona ulaşarak yeni bir zirveye ulaştı.

Ethereum için bir katman-2 ölçeklenebilirlik çözümü olan Polygon, son zamanlarda istikrarlı bir büyüme kaydeden küçük bir DeFi uygulama ekosistemine ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, Defi’nin çoğu zaten Ethereum üzerinde test edildiğinden, Polygon’un ağı ve işlem büyümesi istikrarlı ve yerinde olmuş gibi gözüküyor.

Bununla birlikte, Ethereum’un ağ tıkanıklığı ve yüksek gaz ücreti ile ilgili devam eden sorunları, birkaç DeFi oyuncusunu alternatif çözümleri düşünmeye ve Polygon’un yan zincir çözümünün sıcak bir hedef olarak ortaya çıkmasına neden oldu. Bu, Binance Akıllı Zincirinin (BSC) de bu yılın başlarında güçlü bir çekiş kazanmasıyla aynı nedendi.

Polygon’un DApp Ekosistemine Bir Bakış

Polygon ağı küçük bir DeFi uygulama ekosistemine sahip olsa da, iyi olan şey bu platformdaki projelerin daha önce Ethereum ağı üzerinde test edilmiş olmasıdır. Aşağıda, Ethereum’da bulunan çekirdek DApp’ler için kullanıcı sayısının hızlı bir görüntüsü verilmiştir.

Nezaket: Nansen.ai

Yukarıdaki resimde gördüğümüz gibi Quickswap, 100K’yı aşan maksimum kullanıcı sayısına sahiptir. Quickswap, Polygon blok zinciri ağındaki Uniswap’ın bir türevinden başka bir şey değildir.

Oysa Sushiswap, Aave ve Curve, halihazırda Polygon’da bulunan önde gelen DeFi uygulamalarından bazılarıdır.

Aave DeFi protokolü, Nisan 2021’de devreye alınmasından sonraki üç ay içinde Polygon’da güçlü bir büyüme kaydetti. Aave uygulayan ortalama bir kullanıcı, günde yaklaşık 5 işlem gerçekleştirebilir.

Aave’den yapılan işlemlerin en yoğun olduğu dönem %25’i aşıyor. Polygon ağının mevcut toplam kilitlenme değeri TVL yaklaşık 10,4 milyar ABD dolarıdır ve Aave’nin toplam kilitlenme değeri TVL 8,2 milyar ABD dolarına yakındır.

Hintli Blockchain girişimi Polygon, son zamanlarda milyarder Mark Cuban’dan bazı iyi yatırımları güvence altına aldı. Ayrıca, Polygon MATIC kripto para birimi, kurumsal düzeyde de başarılı gözüküyor.

Polygon (MATIC) fiyatı an itibariyle$ 1.35dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!