MasterCard Kripto Para Kullanıcı Anketi Yaptı: Sonuçlar Şaşırtıcı!

mastercardss
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD merkezli finansal hizmetler devi Mastercard, kripto para sektörüne ait yapılan anket sonuçlarını paylaştı. Kripto para kullanıcı anketinin detayları haberimizde.

MasterCard Dünya genelinde 18 ülkeden tüketici ile yaptığı anket sonuçlarını paylaştı. Yaklaşık 16 bin tüketici arasında yapılan anket ile kripto para sektöründeki ilgiye dikkat çekildi.

Anket sonuçlarında MasterCard kripto paralara artan ilgiyi vurguladı. Öyle ki katılımcıların büyük çoğunluğu ilerde, ödemeler için kripto paraları kullanmayı planladıklarını söyledi.

Resmi sonuçlara göre, tüketicilerin yüzde 40’ı önümüzdeki yıl ödemeler için kripto para birimi varlıklarını kullanmayı planladıklarını söyledi. MasterCard, katılımcıların yüzde 67’si işlemlerde kripto para birimi kullanmayı kabul ettiğinden, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki Y kuşağı arasında kripto para ödemelerinin artan popülaritesini vurguladı. Y kuşağının yaklaşık yüzde 77’si kripto para pazarı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyor.

Resmi basın açıklamasında ise katılımcıların emtia veya yatırım olarak kripto para birimi alım-satımını yapabileceğini bildirdi. Tüketicilerin ayrıca ödemelerde kripto para kullanmasına artan ilgiyi vurgulayan MasterCard, şunları söyledi:

Bir ödeme yöntemi olarak kripto para birimlerine olan küresel ilgi hızlanmaya devam ederken, Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Karayipler, Orta Doğu ve Afrika’da her 10 kişiden 4’ü (%40) bir sonraki adımda kripto para birimi kullanmayı planladıklarını söylüyor.

MasterCard ise ödemelerde kripto para birimi kullanmayı kabul edeceğini açıklamıştı.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!