Cumartesi, Şubat 27, 2021

Mary hard fork’tan sonra Cardano’dan ne beklenir?

Cardano blok zinciri yakında bazı önemli güncellemeler görecek. Bunlar, her ikisi de merkezi olmayan uygulamaların (DApps), yerel belirteçlerin ve DeFi kullanım durumlarının önünü açacak olan token geliştirme ve çok varlıklı bir defteri içerir. Bu, Cardano Vakfı’ndan Elliot Hill tarafından yakın tarihli bir blogda vurgulanan yol haritasıydı.

Hill’e göre, Cardano’daki DeFi, yerel tokenler ve varlıklar arasındaki işlemlerin, zincir üzerinde dağıtılma biçimleri nedeniyle yürütme ücretlerine tabi olmadığı için daha düşük işlem ücretleri görecek.

Hill ayrıca Cardano’nun kendisini ‘yerel‘ token desteğiyle diğer blok zincirlerinden farklılaştırdığını iddia etti, burada tokenlar çalıştırmak için akıllı bir sözleşme gerektirmiyor ve bunun yerine doğrudan Cardano’nun defterine dayanan token mantığını kullanıyor. Kullanıcı tanımlı yerel belirteçler, DeFi belirteçlerinin özel koda ihtiyaç duymadan taklit edilmesini mümkün kılacak.

Burada, Cardano’nun DeFi tekliflerini, platformdaki girişimleri desteklemek için 500.000 $ ‘dan fazla fon sağlayan topluluk tarafından yönetilen bir fon olan Project Catalyst aracılığıyla karşılamaya başladığı belirtilmelidir.

Project Catalyst’in bir sonucu, Cardano üzerine inşa edilen ilk DeFi uygulaması olan Liqwid Finance oldu. Liqwid Finance, birkaç hafta önce açıklanan kredi verme ve otomatik likidite hükümleri için algoritmik bir protokoldür.

“Liqwid v1 lansmanından itibaren, protokolü güncellemek veya LiqwiDAO hazine fonlarına erişmek için tüm teklifler aşağıdakilerden kaynaklanacaktır.

– Liqwid Finance🔴 (@liqwidfinance) 

Bununla birlikte, Cardano’da DeFi kavramı teoride, DeFi protokolleri için bir platform olarak Ethereum ile rekabet edebileceğine inanan pek çok kişiye teorik olarak son derece ümit verici görünse de, gerçek şu ki, hala gelişimin ilk aşamalarında. Ethereum ve Polkadot gibi diğer merkezi olmayan platformların aksine, herhangi bir gerçek benimseme henüz gerçekleşmedi. Bunun başlıca nedeni, Plutus çerçevesi gibi geliştirici araçlarının henüz kamuya açıklanmamasıdır.

Cardano (ADA)fiyatı an itibariyle$ 1.45dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98