Bitcoin Yatırımı Karlı Mı? Bitcoin Fiyatı Ne Olacak?

Covid 19 Nakit Parayı Tahta Oturtsa da Taht Sahibi Bitcoin Olacak

Güncellenme Tarihi

Mark Yusko, koronavirüs krizinden dolayı şu an nakit paranın tahtta olduğunu söylüyor ancak tacı takanın yolun sonunda Bitcoin olacağını düşünüyor.

bitcoin mark yusko

Hedge fonu yöneticisi Mark Yusko, CNBC’nin ‘Trading Nation’ ile yaptığı son röportajına göre, koronavirüs kaynaklı likidite krizi sırasında paranın kral olduğuna inanıyor .

Ancak Bitcoin, yaklaşmakta olan ekonomik serpinti sırasında tahtın sahibi olacak para birimlerinden güçlü bir aday olarak karşımıza çıkıyor.

Tarihi bir ekonomik şok geliyor

14 Mart’ta Manhattan merkezli bir Bank of America şubesi geçici olarak 100 dolarlık banknotun bittiğini bildirdi  . 

Bununla birlikte, Yusko, teyit edilen koronavirüs vakalarının sayısı dünya çapında 1 milyonu aştığından nakit paraya geçmek için çok geç olmadığına inanıyor.    

ABD’nin en büyük borsa ortalamalarından biri olan Dow, yüzde 23,2’lik bir kayma ile tarihin en kötü ilk çeyreğini yaşadı. 

Fundstrat’tan Tom Lee , Nisan ayındaki gibi hızlı bir toparlanma öngörürken, Yusko, sadece 1930’larda dünyayı tahrip eden Büyük Buhran ile eşleşebilecek çok ‘çizilmiş’ bir ayı piyasası olacağını düşünüyor gibi görünüyor.  

Diyerek şöyle devam etti: “Gelen ekonomik şok dalgası, hepimizin deneyimlediği hiçbir şey gibi olmayacak, çünkü 1930’lara çok benzeyecek.”

Mark Yusko: Bitcoin tahtta oturuyor olacak

Nakit artık yatırımcılar için güvenliğe gitme uçuşu olmasına rağmen, Yusko, Bitcoin’in finansal sistemin potansiyel çöküşüne karşı bir çit görevi görebileceğinden emindir.

“Bakın, Bitcoin’in portföyünüzün bir parçası olarak büyük bir varlık olduğunu düşünüyoruz (tüm portföyünüz gibi değil). Bitcoin ile ilgili şeylerden biri bunun devre dışı bırakılmasıdır. Finansal sistemin çökmesine karşı sigorta.”

Amerikalı yatırımcı büyük miktarda parasal teşvik dozunun batı fiat para birimlerini zayıflatabileceğini iddia ediyor.

Sonunda, Bitcoin haklı tahtına yükselecek. 

Bizleri ayrıca InstagramTwitter, ve Telegram‘dan da takip edebilirsiniz!