Çarşamba, Ocak 27, 2021

Efsane Trader Mark Dow , Yaşanan Düşüşler hakkında Konuştu

Mark dow

Kripto para sektöründe adını sıkça gördüğümüz efsane trader Mark Dow, piyasanın son durumu ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Bitcoin ’in 20 bin dolara kadar çıktığı dönemde lider kripto para birimi Bitcoin ‘i 3 bin dolara kadar shortlayan efsane traderın bu hamlesini başarı ile sonuçlanmış ve inanılmaz bir kar elde etmişti.

Bu hamlesinden sonra geleneksel piyasalarda da çok büyük bir tecrübeye sahip olan Dow’un, kripto para sektöründeki itibarı da artmaya başladı.

Şu anda 7500 dolara kadar gerileyen Bitcoin ile ilgili olarak konuşan Mark Dow, yapılacak en mantıklı hareketin beklemek olduğunu dile getirdi.

Mark Dow , Yazdığı makalede şu açıklamaları dile getirdi:

”Bitcoin’e uzun vadede baktığımız zaman ‘bullish’ bir görüntüde olduğumu ifade edebilirim. Ancak, bu durum; benim kısa vadede alım yapacağım ya da long pozisyon açacağım anlamına gelmiyor. Tam aksine, şu anda ciddi bir düşüş olduğunu düşünüyorum. Bu düşüşün tamir olması için biraz zaman geçmesi gerekecek. Bu sebeple de şu anda yapılacak en mantıklı hareket, bekle ve gör taktiğini uygulamak. Fiyatları bu dönem boyunca yakından izleyeceğim.”

Mark Dow ’a katılmayan analistlerde var

Bazı uzmanlar , Bitcoin 10.000 dolar direncini kıramadığı için kripto paranın öleceğini tahmin ediyor.  Kripto kralı, Temmuz ayının sonunda 14.000 dolarlık fiyat etiketini alırken Dow’u sözlerini geri almaya zorladı.  Ayrıca Mark Dow ’a katılmayan birçok analistte var. Ünlü analist Don Alt’a göre, lider kripto para şu anda konsolidasyon aşamasında.

Piyasa ne durumda olursan olsun, Bitcoin’in ölümü ile ilgili açıklamarın 2016 kalmış olması gerekiyor. Lider Kripto para birimini devirmek sanıldığı kadar kolay değil!

Bitcoin 1 Ay Öncesine mi dönecek ?

Bitcoin bundan yaklaşık 30 gün önce 7300 dolar seviyelerine kadar düşüş yaşamıştı. Ardından birkaç gün içerisinde bu seviyeden 10.370 dolar seviyelerine kadar bir artış olmuştu. Bu artış hiç şüphesiz Çin Başkanı’nın Blockchain ile ilgili yaptığı olumlu açıklamalar ile oldu.

Sadece kripto para piyasası değil her piyasa için oldukça önemli bir pazar olan Çin pazarı, bu olumlu ifadelerden sonra Bitcoin’e ciddi bir ilgi gösterdi ve fiyat yukarı fırladı. Daha sonra Çin’den gelen “Blockchain iyi ama Bitcoin kötü” tarzında gelen bir olumlu bir olumsuz haberler uzmanlara göre piyasada hakim olan Çin boğasını bitirdi ve çoğu yatırımcı satış yolunu seçti.

haber.coinotag.com‘dan bitcoin haberleri ‘ni Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34