Pazartesi, Mart 1, 2021

Mark Cuban neden Ethereum’un Bitcoin’den daha iyi bir değer deposu haline geldiğine inanıyor?

Milyarder teknoloji yatırımcısı Mark Cuban, kripto para birimi hakkında sık sık zıt açıklamalar yaptı, bir zamanlar “Bitcoin yerine muzları tercih edeceğini” belirterek ve daha sonra birkaç yüz bin dolar değerinde bir DeFi portföyü ortaya koydu.

Cuban’ın son sözleri, kripto ve blok zincirinin gelişini internetin ilk günleriyle karşılaştırarak akıllı sözleşmenin benimsenmesinin yakın gelecekte dikkat edilmesi gereken önemli bir trend olduğunu belirtiyor.

Defiant podcast’inin son bölümünde, “Egemen hükümetlerin dijital para birimlerinde fiat’ı kullandıkları bir nokta olacağına inanıyorum” diyor ve gelecekte takip etmenin ekonomik olarak daha uygun bir seçenek olduğunu savunuyor.

Bununla birlikte Küba, egemen para birimleri çöktüğünde Bitcoin’i alternatif bir değer deposu olarak savunan sert Bitcoin maksimalistlerinin anlatısının arkasına geçemiyor gibi görünüyor. Cuban, “Gerçek şu ki rezerv para birimleri ortalıkta dolanma eğiliminde” diyor ve ekliyor, bazı ülkeler Bitcoin’i arada sırada kullanmış olsa da, günün sonunda her zaman dolara sabitlenmiş durumda.

Ona göre Bitcoin’in fiat’a alternatif veya hedge olarak davrandığını söylemek için henüz çok erken, ancak bu konuda Bitcoin avantajına sahip bazı diğer kripto para birimlerinin kullanım durumlarını görüyor.

Kullanıcıların karmaşık finansal işlemleri birkaç saniye içinde DeFi platformlarında gerçekleştirebilmeleri için yeni keşfedilen yetenek hakkında yorum yapan Cuban, bunun finansal kurumları ciddi şekilde bozma potansiyeline sahip olduğunu söylüyor.

“İnternetin ilk günlerinde gördüğüm gibi, tüm bunların nasıl çıldıracağını görebiliyorum. Önemli bir etkisi olacak ve oyunu değiştirecek “

Ayrıca ‘her yerde cüzdanları’ olduğunu ve DeFi alanına epeyce yatırım yaptığını belirtti. Bu yeniliğin çoğu Ethereum blockchain’de gerçekleştiği için Cuban, ETH’nin BTC’den daha iyi bir değer deposu haline geldiğine inanıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 48,208.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.10
  THYAO.IS₺13.87
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.50
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22