Mark Cuban, Dallas Mavs Mağazasının Dogecoin’ini Satmayacağını Söyledi

doge-cuban
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Bu hafta bir dizi dijital varlık önemli kazançlar gördü, ancak meme temalı dijital varlık dogecoin, son 48 saat içinde önemli bir artış gördü. Dogecoin Çarşamba günü birim başına 0,143$’a ulaştı ve geçen hafta %104’ten fazla artış gösterdi. Bu arada, milyarder yatırımcı ve televizyon kişiliği Mark Cuban, Dallas Mavericks’in dogecoin satışlarında artış gördüğünü söylüyor.

6 Aralık 2013’te piyasaya sürülen meme tokeni Dogecoin (DOGE), Çarşamba günü yeni zirvelere fırladı. 2021, DOGE tüccarları için oldukça iyi bir yıl oldu, çünkü kripto varlığı 14 Nisan’da birim başına 0.143$ ile tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) dokundu.

Dijital para birimi ABD doları karşısında yedi gün içinde %104’ten fazla yükseldi ve geçen hafta BTC’ye karşı %82 değer kazandı. Shiba Inu köpeğinin benzerliğine sahip kripto para birimi de üç ay içinde %1,181 kazanç elde etti.

Elon Musk her zaman dogecoin hayranı olmuştur ve diğer ünlüler de açık DOGE hayranları olmuştur. Bu hafta Amerikan yemek realitesi televizyon programı “Diners, Drive-Ins and Dives” in yıldızı Guy Fieri, 13 Nisan’da meme parası hakkında tweet attığında dogecoin’i “Flavortown, ABD” ye götürdü.

“Ay’a doğru yuvarlanıyorum.” diye bir roket emojisi ve bir dogecoin hashtag’i ile tweet attı. Gecelik ticaret seansları (EST) daha sonra kripto belirtecinin 14 Nisan’da gün boyunca %20’den fazla toplandığını gördü.

Dogecoin (DOGE), geçen yıl ABD doları karşısında %6,739,59 ve son 90 günde Bitcoin (BTC) karşısında %705,80 sıçradı.

Dallas Mavs Sahibi ve Shark Tank Yatırımcısı Mark Cuban, Dogecoin Satışlarının Bu Ay Arttığını Söyledi

Musk’ın şirketi Tesla da bu günlerde Bitcoin (BTC) kabul ediyor ve şirket BTC’yi de bilançoda tutuyor. Dahası, birisi bitcoin ile bir Tesla satın alacaksa Musk, elektrikli otomobil firmasının BTC’yi fiat’a dönüştürmeyi planlamadığını söyledi.

Çok benzer bir hareketle, tanınmış bir yatırımcı ve Shark Tank’taki ev sahiplerinden biri olan Mark Cuban, 13 Nisan’da Dallas Mavericks’in çok fazla dogecoin satışı yaptığını ve ekibin satış yapmadığını açıkladı.

Tweet attı: “Bilginize, Mavs’ın dogecoin’deki satışları geçen ay 550pct arttı.” diye açıkladı Cuban. “Şu anda ticari olarak 122 binden fazla Doge sattık. Asla tek bir Doge satmayacağız. O yüzden satın almaya devam et.”

Mavs, dogecoin’i (DOGE) bilançosunda tutmayı planlıyorsa, o zaman NBA ekibi bunu meme tabanlı madeni parayla yapan ilk şirket olabilir. Discovery’nin “Fast N Loud” dizisinin yıldızı Richard Ray Rawlings, üçlü D’nin Fieri’sine ek olarak, bu hafta DOGE’den de bahsetti.

Bu arada, birçok ülkede “dogecoin” ve “DOGE” terimleri sosyal medyada trend. Google Trendler’de (GT) yer alan “dogecoin” terimi, kelimenin ABD’de sorgular açısından yükseldiğini gösteriyor. Trend, dünya çapında bir aramada aynıdır ve benzer şekilde, “DOGE” terimi GT’de de küresel olarak yükselmektedir. Yayınlandığı tarihte DOGE, Çarşamba akşamı (EST) birim başına 0,123 ila 0,132 ABD Doları arasında el değiştiriyor.

Dogecoin (DOGE) fiyatı an itibariyle$ 0.515811dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver
Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!