Maker (MKR) Destekte Tutunmayı Başaracak mı?

Çok popüler olmayan ancak DAI isimli stabilcoin'in sahibi olan MKR için önemli destek ve direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
analiz

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

MKR Haftalık Grafik Yorumu

MKR-05.26-1

Sizler için bu yazımda, ABD dolarına fiyatı sabit olan stabilcoin DAI’nin değerini korumak amacı ile Ethereum blok zinciri üzerine kurulu merkezi olmayan özerk protokol Maker’ın yerel varlığı MKR analizi yapacağım.

Düşen bir trendde işlem gören MKR, grafikte gösterdiğim 1000 dolardaki alandan tepki almayı başardı. Ancak bu hafta piyasanın kötü halde olmasından kaynaklı olarak tekrardan bu seviyeye doğru hareket etmekte. Düşüşün devamında da 460 dolara kadar düşeceğini düşünüyorum.

Olası yükseliş senaryosunda da 1730 dolardaki direnç alanına kadar da ulaşmak için elinden geleni yapacaktır. Eğer ki yeşil kutu ile gösterdiğim trendin direncini kırmayı başarırsa da yükseliş trendinde işlem görmeye başlayabilir.

  • Haftalık grafikte MA20’nin altında işlem görüyor. Hatta bu seviye 1730 dolardaki direnci ile neredeyse örtüştüğü için kırılımın gerçekleşmesi oldukça zor olacak.
  • MACD, negatif bölgede savaş veriyor. Birden fazla kere kesişim gerçekleştirdiği için hangi yöne gideceği konusunda kararsız. Eğer ki turuncu çizgi mavi çizgiyi üstten kesmeyi başarırsa yukarı yönlü hareket beklenebilir.
  • Chaikin para akışına baktığımda da negatif bölgede olduğunu görüyorum. Yani para çıkışlarının olduğu anlamına geliyor.
Destek Seviyeleri 1000 460
Direnç Seviyeleri 1730 2000

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

MKR-05.26-2

Yukarıdaki grafikte gördüğünüz gibi şu anda 1153 dolardan tepki almayı başardı. Yukarı yönlü hareketine devam ederse ilk olarak 1336 doları ve ardından 1482 doları test edeceğini düşünüyorum.

Düşüş senaryosunda ise ilk olarak 1153 dolara geriledikten sonra tutunamayıp 955 dolar seviyesine gerileme ihtimali var.

Destek Seviyeleri 1153 955
Direnç Seviyeleri 1336 1482
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster