Pazar, Şubat 28, 2021

Luke Martin: Bitcoin’den daha iyi performans gösterecek DeFi Tokenlerini Açıkladı!

Ethereum’un DeFi’inde yaratılan kullanım durumları ve benimseme, değerlerini artıracak ve yatırımcılara Bitcoin’den daha fazla kâr sağlayacaktır.
Trader BTC’nin altın piyasası kapitalizasyonunu aşana kadar emmeye devam edeceğini tahmin ediyor.

Yılın başından bu yana Toplam Değer Kilitli (TVL) değerinde istikrarlı bir artışla, Ethereum’un DeFi protokolleri yeni yatırımcıların dikkatini çekmeye devam ediyor. Ana kripto para birimlerindeki son düşüşe rağmen, DeFi sektörünün TVL’si, kısa vadede herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermeden, DeFi Pulse’a göre tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 22.66 milyar dolar.

Tüccar Luke Martin, Ethereum DeFi’deki bazı önemli protokollerin performansı konusunda oldukça yükselişe geçeceğini söyledi. Martin, Bitcoin’in yakında performans ve kâr açısından bu protokoller tarafından 3 nedenden ötürü aşılacağına inanıyor: benimseme, kullanım durumları oluşturma ve merkezi alternatiflerden uzaklaşma.

Three Arrows Capital CEO’su Su Zhu’dan alıntı yapan Martin, DeFi token’larının yeni oluşmakta olan bir eşler arası finansal ağda “gerçek sahiplik ve katılımı temsil ettiğini” belirtti. Yatırımcılar, merkezi olmayan finansın küresel finansal sistemi yerinden etme olasılığına “uyanıyor“. Bu nedenle Martin şunları ekledi:

(…) Kitleler bunu anlamaya başlıyor, sadece erken yatırımcılar değil, aynı zamanda daha yavaş hareket eden kripto yatırımcılarının bile destekledikleri eski projelerden bazılarını gerçekleştirmeye başladıkları ve belki de Bitcoin’e meydan okumaya veya büyük vizyonları olan ama aslında hiçbir zaman hiçbir şey inşa etmeyen destekledikleri eski platformlardan bazıları, bu para bir yere akacak.

Martin’e göre, “aslında hiçbir şey inşa etmeyen” projelere sermaye tahsis eden yatırımcılar, DeFi sektöründe var olan teknoloji ve kullanım durumlarını not ettiler. Bu anlamda, Coinbase’in eski CTO’su Balaji Srinivasan, bugün daha özel ve ademi merkeziyetçi sistemler için bir talep tespit ediyor ve DeFi sektöründe oluşturulan araçların daha fazla kullanılabilir olduklarında ortak operasyonlarda yeri olacağını tahmin ediyor.

Kar potansiyeli olan Ethereum DeFi protokolleri

Martin’in 2021’de en iyi performansa sahip olmasını beklediği ana protokoller arasında şunlar yer alıyor: Yearn Finance, Synthetix, Aave, Uniswap, SushiSwap, Maker, Compound, THORChain, Balancer, Curve Finance, Wrapper NXM, REN, Chainlink ve Band Protocol.

Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi, bu protokollerin performansı son 30 günün en iyileri arasındadır. Synthetix (SNX) ve Maker (MKR), %214,2 ve %188,3 kazançlar gösteriyor. Buna karşılık, Bitcoin ve Ethereum aynı dönemde sırasıyla %52 ve %82 artış gösterdi.

Ethereum ETH DeFi

Son olarak Martin, atıfta bulunulan protokollerin kullanım durumunun, merkezi meslektaşları tarafından oluşturulanlardan daha büyük olacağını belirtti. Tüccar, merkezi olmayan finansmanın Bitcoin’in altın için ne olduğu, onun yerini alacağını tahmin ediyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 45,598.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98