Louisiana, Satoshi Nakamoto ve Bitcoin İçin Övgülerle Bir Karar Aldı!

Satoshi Nakatomo - Bitcoin (BTC)
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD’nin Louisiana eyaleti, Bitcoin ve Satoshi Nakamoto’nun başarısından dolayı “ekonomik güvenliğe katkısı” doğrultusunda övgüler ile bazı kararlar verdi…

Satoshi ve Bitcoin’i Tanıyan Durum Çözünürlüğü

Temsilci Mark Wright’ın “Bitcoin ve kripto para birimi endüstrisini takdir ediyor.” başlıklı Louisiana Temsilciler Meclisi kararı, Meclis Başkanı tarafından kaydedildi ve imzalandı. House Resolution 33 (HR 33) okur:

Bitcoin’i ilk merkezi olmayan trilyon dolarlık varlık olma başarısından ötürü övme için eyalet ve yerel yönetimleri bu yeni teknolojinin artan kullanımından yararlanmalarına yardımcı olabilecek yolları düşünmeye teşvik etme kararı verdi.

Karar, 2008’de “sahte yazar Satoshi Nakamoto tarafından” oluşturulmasından başlayarak, Bitcoin’in çeşitli özelliklerini açıklamaya devam ediyor. Kripto para biriminin “parasal rezerv olarak altının yerini alabileceğini” belirten belge, Bitcoin’in sınırlı arzını vurguluyor ve bunun “tamamen merkezi olmayan” olduğunu, güvenilir bir üçüncü tarafa ihtiyaç duymadan güvenli işlemlere izin verdiğini vurguluyor.

Ek olarak, “Bitcoin’in sadece işletmeler için kritik bir araç olduğunu kanıtlamakla kalmadığını, aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki vatandaşların kendilerini para biriminin değer kaybetmesinden korumak için kritik bir araç olduğunu kanıtladığını” belirtiyor.

Karar, “Louisiana’da icat edilen tescilli bir dijital topluluk para birimi” olarak tanımladığı Bitcoin, Moxey dışında başka bir kripto para biriminden bahsediyor. Web sitesinde “Moxey, birbirini destekleyen ve en önemlisi nakit harcamadan birbirlerini alıp satabilen binlerce işletme sahibinden oluşan bir topluluktur. Kendi topluluk para birimleri olan Moxey doları kullanırlar.”

Sonuç olarak, Louisiana’s House Resolution 33 şunu belirtti:

Louisiana Yasama Temsilciler Meclisi, Satoshi Nakamoto’ya ekonomik güvenliğe yaptığı katkılardan ötürü bu vesile ile övgüde bulunmaktadır.

Satoshi Nakamoto ve Bitcoin’i öven bu House kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 49,578.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!