Pazartesi, Ocak 18, 2021

Litvanya ele geçirilen Bitcoin, Ethereum ve Monero’yu nasıl sattı?

Litvanya geçtiğimiz günlerde 6,4 milyon euro değerinde Bitcoin, Ethereum ve Monero’yu Şubat ayında ele geçirdi.

Elde edilen gelir devlet bütçesine aktarılırken, Bu kripto paraların Coinleri satıldığı bir sır olarak kaldı. Ülkeler şimdiye kadar genellikle müzayedeler yoluyla ele geçirdikleri kripto para birimlerini sattılar. Litvanya farklı bir yol izledi.

Litvanya kripto para borsası Kaiserex’in CEO’su Linas Rajackas’a göre, Litvanya vergi dairesi için kripto para birimi satış süreci en az iki ay süren uzun ve karmaşık bir süreçti. İşlem, Satış sırasında sorun ve gecikmelerden kaçınmak için hizmet sağlayıcı, Ticaret ortakları ve aracı bankalar arasında uzun bir hazırlık ve ayrıntılı koordinasyon gerektirdi. Satış, Kaiserex tarafından gerçekleştirildi.

Rajackas konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Tecrübelerime ve kripto para konusundaki bazı piyasa bilgilerime dayanarak, STI’nin anonimliği nedeniyle Darknet’te tercih edilen bir para birimi. Sanırım bu, Elinde bulundurduğu yasadışı uyuşturucularla ilgili. CEO, Ele geçirilen kripto para birimlerinin kaynağını bilmediğini ve sormadığını ekledi.

Şirket toplamda 336.85357 BTC, 360.37325 ETH ve 11.992.81 XMR sattı.

Satış süreci, Eylül ayı başlarında kripto para birimlerinin satışı için halka açık rekabetle başladı. Kaiserex’e göre şirket, Gereksinimleri karşılayan ve en düşük fiyatı sunan dört hizmet sağlayıcıdan biriydi. CEO, Kapsamlı kişisel ve şirket kontrollerinden geçtiklerini belirtti.

İhaleyi kazanan firma, 10 Kasım’da STI ile sözleşme imzaladı. İşlemler daha sonra kripto para birimi piyasasındaki en büyük OTC, Tezgah üstü ticaret şirketlerinden biri aracılığıyla yapıldı. “İşlemler, doğru anlarda 20’den az satışla gerçekleştirildi. Satış süresi yaklaşık 12 saatti. ” dedi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,439.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.70
  THYAO.IS₺13.23
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.42
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.18