Litecoin Yorum Analizi Kısa Vadeli LTC Teknik Bakış 13.07.2020

Litecoin LTC

Litecoin fiyat listelerinde Cardano’nun altına düşmüş olabilir, ancak dijital gümüş en azından şimdilik yükseliyor. Kripto para merdiveninde 8. sırada yer alan LTC, kendi Twitter emojisi ile Binance Coin ve yeni katılımcıdan 2.92 milyar $ ‘ın üzerinde bir piyasa değerine sahip.

Litecoin Yorum Analizi

Altcoinlerin kısa vadeli 4 saatlik fiyat grafiği, geçen hafta yükselen üçgeninden ayrıldığından ve 42 $ ‘ın altında işlem gördüğü için birkaç desen gösteriyor. İlk tahminler, 40.6 $ ile 41.9 $ arasındaki fiyat aralığının Temmuz’un ikinci haftasına kadar güçlü kalacağını, ancak ikinci test LTC patlamasında bir fiyat artışı olduğunu gösterdi. 6 Temmuz’da 0000 ila 1200 arasında, fiyat yüzde 6,4 arttı ve iki gün sonra, başka bir büyük pompa LTC’nin 44,65 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde yükseldiğini gördü. Fiyat 45,79 dolara düştüğünde, ilk direnç seviyesini geçmeden önce 44,5 dolara kadar düştü.

Uzaklaştırma ve Litecoin’in fiyatını 15 Haziran’dan önce bir dizi olarak görerek, desteğe 40,4 $ ‘lık düşüş ve ardından 45,7 $’ a yükselme, hafif, ancak görünür bir ters kafa ve omuz oluşumu gösteriyor. 11 Haziran – 22 Haziran arasında değişen sol omuz, 42 ila 44,8 dolar arasında fiyat ticaretini yatay bir şekilde izledi ve ardından 24 Haziran’da bir düşüş yaşadı. Bu, 2 Temmuz’da sona eren trend çizgisine bakarak izlenebilir.

Litecoin kisa vadeli fiyat analizi 12 Temmuz

Kaynak: Trading View aracılığıyla LTCUSD

27 Haziran’dan itibaren, fiyat yine yana doğru işlem gördü, ancak bu kez üst tabanı 42 $ olan artan bir üçgende sabit yüksekler ve daha yüksek düşükler oluşturdu. Bu, eğilimli üçgen sayesinde oldukça açılı bir baş olsa da başı oluşturdu. Daha önce de belirtildiği gibi, bu ayın ilerleyen saatlerinde bir kırılma, daha önce de belirtildiği gibi 6 Temmuz’da gerçekleşti ve fiyat hala devam eden sağ omuzu oluşturan 43.5 doların üzerine çıktı.

LTC için Chaikin Para Akışı aracı, son 24 saatte yatay seyretmesine rağmen -0.02’den 0.1’in üzerine büyük ve keskin bir artış gösterdi. CMF 0.33’ün en yüksek seviyesinden düşmüş olsa da, fiyat güçlü bir şekilde devam ediyor.

İleriye doğru, sağ omuzun kaderi test edilecek. Fiyat 44.65 $ ‘ın üzerinde, hatta 44 $’ ın altına düşerse, omuz tutmalıdır. Şu anda geri gelen para girişi, fiyatın 44 $ ‘ın üzerinde kalması için beklemek zorunda kalacak. Aynı şey 0’ın altına düşerse, para altcoin’den çekilirken, destek kırılacak ve sağ omuz da fiyatı 42.9 $ ‘a kadar düşürecektir.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz

Enes Ergovan
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.