Litecoin (LTC) Uyumsuzluk Belirtileri Gösteriyor!

RSI uyumsuzluğu yaşayan LTC için önemli seviyeleri inceleyelim.
Litecoin LTC

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

LTC Yükselişe Geçecek mi?

LTC-05.05-01

Alçalan bir yönde işlem gören LTC, kritik destek alanına ulaştı. Bugün piyasada yaşanan büyük düşüşten kaynaklı olarak bu seviyenin altına düşmesi muhtemel görünüyor.

  • Günlük grafikte MA200’ün altında işlem gördüğü için de düşüş trendi destekleniyor gibi görünüyor. Yükseliş trendine geçebilmesi için bahsedilen bu 144,6 dolardaki seviyeyi kırması gerekiyor.
    RSI kısmına bakıldığında 40 seviyesinde olduğu görülüyor. Bu da aşırı satım bölgesine yakın olduğu için düşüşün devamlılığının olmayacağı anlamına geliyor.
  • Ek olarak pembe çizgi ile gösterilen uyumsuzluk belirtileri gösteriyor. Fiyatta daha düşük dipler kaydedilirken göstergede daha yüksek dipler görülüyor. Buna pozitif uyumsuzluk adı verilmektedir. Fiyatın baskılandığı anlamına geldiği için yükselişin gerçekleşme ihtimalinin yüksek olduğu anlamına gelmektedir.
    MACD göstergesi ise negatif bölgede bulunuyor. Turuncu çizgi mavi çizgiyi aşağı yönlü kestiği için yükseliş ihtimali göz önünde bulundurulabilir. Ancak yaşanan düşüşten kaynaklı olarak olası tekrar kesişimde düşüş gözlemlenebilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

LTC-05.05-2

Şu anda 90 dolar seviyesindeki önemli destek seviyesine doğru hareket eden LTC, bu seviyede tutunamazsa 70 dolar seviyesine gerileyebilir.

Aşağı yönlü hareketin devam etmesi sonucunda ise 43,1 dolardaki seviyeden destek almak isteyecektir.

Olası yükseliş senaryosunda ise ilk olarak 116,1 dolardaki direncini test edecektir. Bu seviyeyi destek olarak doğrulamayı başarabilirse 141,8 dolar seviyesini kırabilir.
Yükselişin devam etmesi durumunda ise 163,1 dolar ve 187,7 dolardaki dirençlerini aşmak için güç harcaması gerekiyor.

Destek Seviyeleri 90 70 43,1
Direnç Seviyeleri 116,1 141,8 163,1
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster