Litecoin (LTC) 2021 Fiyat Tahmini

litecoin
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Merkeziyetsiz kripto para birimi olan Litecoin (LTC), ilk altcoin olarak biliniyor. Üstünde herhangi bir uygulama geliştirilmeyen Litecoin’in tek farkı, madencilikte CPU ve GPU kullanması ve ağda herhangi bir aksiliğin çıkmamasıdır. Bu sayede birçok geliştirici Litecoin’in yazılım mimarisinden faydalandı.

Litecoin ayrıca açık kaynaklı ve geliştirilmeye açık bir projedir. Litecoin herkes tarafından denetlenebilir.

Litecoin’in ağı Bitcoin’den daha fazla işlem hacmi kaldırabileceği için Bitcoin’den önde. Litecoin yazılımı modifiye edilmeksizin daha fazla işlem gerçekleştirir. Bu sayede satıcılar, ödemeleri daha rahat bir şekilde alabilirler.

Litecoin madenciliği de oldukça kazançlıdır. Şu an madenciler blok başına 12.5 LTC ödül kazanır ve bu ödül 4 yıl (840.000) blok boyunca aynı kalır. Litecoin ağı şu an 84 milyon LTC sınırı vardır.

Litecoin, Bitcoin’in mutabakat algoritması olan iş ispatını (PoW) aldoysa da, ufak değişiklikler sonucu madencilik için Scrypt algoritmasını kullanır. Bu algoritmanın kullanılmasının sebebi ASIC cihazlarının Litecoin madenciliğinde etkisiz hale getirilmesi.

Litecoin’in Cardano (ADA) ile birlikte farklı ağlarda etkileşime girmesi, Litecoin’in Cardano ağında çalışmalarına olanak tanıdı ve Litecoin ile Cardano arasında belli bir token ile madencilik aktivitelerinin mümkün olmasını sağladı. Bu sayede Litecoin, farklı ağlarda etkileşime girebilmek için önemli alt yapı oluşturdu.

Litecoin (LTC) en büyük 13. kripto para birimidir. 11.4 milya dolar piyasa değerinin yanı sıra 3.3 milyar dolar günlük işlem hacmine sahiptir.

Litecoin’in 182 dolar direncini kırdıktan sonra uzun vadede 413 dolara ulaşması bekleniyor.

Litecoin (LTC) fiyatı an itibariyle$ 134.64dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!