Analiz Verileri gerçekten Litecoin için bir yükseliş hareketi mi çiziyor?

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Litecoin’in fiyat hareketi, Temmuz ayında birçok coin gibi benzer yapıda hareket etti. Ancak, Litecoin’in diğer altcoinlerden daha az düşmesi onu yatırımcılar tarafından ilgi çekiçi bir hale getirdi.

Litecoin, büyük grafik yapısında önemli bir bölge olan 109$ seviyesini test ettikten sonra, 20 Temmuz’da işlem hacimlerinde büyük bir artış görüldü. Ancak, işlem hacimleri hala Mayıs-Temmuz aylarındaki seviyelerinin çok altında kaldı. Ek olarak, RSI bölgesinde aşırı satım bölgesinde olduğu için yükseliş hareketi bir nevi başlamış oldu.

Aşırı satım bölgesinde olmasından ve dip bölgelerde satın alım gerçekleştiren yatırımcıların ortaya çıkmasından dolayı, piyasada Litecoin için güzel yükselişler görmüş olduk. Aslında, dört saatlik grafikte, litecoin sadece güzel bir yükseliş yapmakla kalmadı, aynı zamanda aşırı satım bölgesinden de toparlanarak yatırımcılarını sevindirdi.

Veriler yükseliş hikayesi yeniden mi başlayacak diyor? 

Yakın zamanda paylaşılan Santiment raporunda, son zamanlarda fiyatta % 13,8’lik bir düşüşe rağmen, LTC ile etkileşime giren benzersiz kripto adreslerinin miktarının son 10 gün içinde %47,5 arttığı açıklandı.
Coinotag
Santiment verileri

LTC/BTC paritesindeki LTC’nin 4200 sats seviyesiniden red yedikten sonra desteğe geri dönmesiyle, daha fazla düşüş olma olasılığı hala mevcut. Ek olarak, bu durum ltc bazlı güzel bir yükselişe sebebiyet verdi, eğer bu durum devam ederse daha güzel yükselişler görebiliriz.  Raporda ek olarak bu detaylar aktarıldı:

“Tarihsel olarak konuşursak, düşüş için hala ihtimal mevcut, ancak önümüzdeki günlerde %-40’ın fiili bir ‘geri dönüş‘ olarak düşebileceği yer olarak bizleri karşılayabilir.”

coinotag

Ek olarak, verilere göre 1k – 100k LTC tutan adres sayıları, varlıklarını 270.000 LTC  olarak arttırmış olarak gözüküyor.

Bu durumlara ek olarak, düşük işlem hacmi ve sosyal medyada kripto konuşulmasının azalması ve yatırımcıların bir süre piyasadan uzak durduğunu varsayarsak Litecoin için tam bir toparlanmanın olduğu sonucuna varmak için henüz çok erken.

Litecoin Coinotag

Peki bu Litecoin’in sağlıklı göründüğü anlamına mı geliyor? 

Yukarıda görülen metriklerin çoğu Litecoin için oldukça sağlıklı bir tablo çizerken, altcoinler söz konusu olduğunda, gelişim faaliyetlerinin ve sosyal medya hakimiyetinin de rallilerinde büyük bir rol oynadığı göz ardı edilemez.

LTC’nin yazılım geliştirme faaliyeti 16 Temmuz’da bir düşüş kaydetti. Ve Nisan sonu – Temmuz seviyelerinin oldukça üzerinde olmasına rağmen, yine de Nisan ATH seviyesinin çok altındaydı. Litecoin için sosyal medya hakimiyeti de iyi durmuyor. Son zamanlarda sosyal medyada en az konuşulan coinler arasında.

Litecoin coinotag

Bu noktada Litecoin, yükselişten ziyade daha tarafsız bir görünüm sunuyor. Bununla birlikte, günlük adreslerdeki sağlıklı artış büyümeye devam ederse, ağ için iyi olduğu kanıtlanabilir. Aynı şekilde sürdürülebilir büyüme sergileyebilir.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook