Çarşamba, Ocak 27, 2021

Litecoin Halving 2019 Madencilerini Şok Edecek

Litecoin Halving 2019 – Litecoin (LTC) yaratıcısı Charlie Lee, Litecoin madencilerinin bu yaz gerçekleşecek olan Halving sonrası kepenkleri kapatabileceklerini öngörüyor.

Avustralya’nın kripto haber sitesi Mickey’in 10 Temmuz’daki röportajında Lee, planlanan Litecoin Halving 2019 (madencilik ödüllerinin yarı yarıya düşürülmesi) ve ağdaki mevcut blok ödüllerin % 50 oranında azaltılmasıyla Litecoin’in madencilik ekosistemi üzerindeki olası etkilerinden bahsetti. “Her zaman sistem için bir tür şoktur” dedi.

Litecoin Halving 2019

Halving 2019 gerçekleşip ödüller yarıya düştüğünde, madencilik bazı madenciler karlı olmayacak ve makinelerini durduracaklar. Büyük bir yüzde bunu yaparsa, bloklar bir süre yavaşlar. Litecoin için bir sonraki değişiklikten 3,5 gün önce, bloklar muhtemelen yavaşlayacak.Sonra madencilik zorluğu tekrar düzenlenecek ve her şey yoluna girecek.

litecoin halving 2019
Litecoin

Madencilik ödüllerinin azaltılmasının kripto paraların arzını düşürdüğü göz önüne alındığında; Litecoin Halving 2019 beklentisinin genel olarak buna karşılık gelen bir fiyat dengelemesine eşlik ettiği düşünülmektedir;

Fiyat açısından, Halving fiyatlandırılmalıdır çünkü herkes başlangıçtan beri bunun gerçekleşeceğini biliyordu.İnsanlar, Halving ile birlikte fiyatların yükselmesini bekliyordu. Bu yüzden birçok insan coin alıyor.Satın aldıkları için de fiyat gerçekten artıyor. ”

Mickey’nin belirttiği gibi, Litecoin’in en son Halving olayında- Ağustos 2015’te – o yılın Temmuz ayının başlarında coin’in zirveye ulaştığını;blokların düşürüldüğü zaman değerinin neredeyse % 50’sini kaybettiğini ve Halving’te %75’i kaybettiğini gördü.

Öte yandan, kripto varlık yönetimi şirketi Morgan Creek Digital Assets’in kurucu ortağı olan Anthony Pompliano; kısa süre önce, üst düzey kripto Bitcoin (BTC) için sürekli fiyat değişiminin en büyük itici güçlerinden birinin, klasik arz-talep ekonomisine dayanarak Halving olayının gerçekleşeceğini tahmin etti.Bu olayı 2021 sonunda gerçekleşmesini öngördüğü $100.000 dolarlık tahminde önemli katkı sağlayan bir faktör olarak görüyor.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34