Çarşamba, Ocak 27, 2021

Litecoin Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler!

Kripto para piyasası bir kez daha Bitcoin’in hareketinin ayarına yükseliyor. Dünyanın en büyük kripto para birimi kısa da olsa 25 bin dolara tırmandığında, piyasanın geri kalanı da yükseldi. Zirvede olmasa da, Litecoin’in yazım sırasındaki fiyatı, Temmuz ayında işlem seviyelerini karşıladı. O sırada LTC, 8.58 milyar dolarlık piyasa değeri ile 129.23 dolardan işlem görüyordu.

LTC’nin fiyatındaki yukarıda belirtilen ani artış, Bir düzeltmeye neden olabilir ve bu, tüccarlar için kısa vadeli ve bir miktar kar ayırmaları için bir fırsat olabilir.

Litecoin bir günlük grafik

Kaynak: TradingView’de LTC / USD

Litecoin’in günlük fiyat grafiği, Dijital varlığın yükselen değerine dikkat çekti. Dijital varlığın değeri, kendi minimum düşüşleri ile neredeyse iki aydır değer kazanıyor. Litecoin’in fiyatındaki ani yükselişin ardından, kısa süre sonra, tüccarlara madeni parayı Short fırsatı sağlayacak bir gelişme olan bir düzeltme görecek.

Muhakeme

Kripto para aşırı alım bölgesine girerken ve önceki zirvelerine bakarken, Litecoin piyasasına yaklaşan bir düşüş olabilirken, basın zamanında bir düzeltme yakın görünüyordu. Bir sonraki güçlü destek seviyesi 84,37 dolarda görünürken, kripto para mutlaka bu seviyeye düşmeyebilir. Bunun yerine, bu noktada minimum destek nedeniyle 100 dolara yakın kalabilir.

Dahası, Müthiş Osilatör de piyasada güçlü bir satın alma ivmesi kaydetti. Bununla birlikte, bu yükseliş piyasasının bir işaretiydi ve ivme azaldıkça, tersine dönme şansı daha da belirgin hale geliyor.

Pozisyonlar

Giriş: 128.50 $
Stop-Loss: 132.0 $
Kar Al: 107.74 $
Ödüllendirme Riski: 5.93

Sonuç

Litecoin’in piyasası son zamanlarda yükseliş eğilimi gösteriyor, ancak piyasada keskin satış baskısı görülebilir. Alım baskısı için bir zirvenin altını çizen göstergelerle, bu bir tersine dönme işareti olabilir ve tüccarlar uzun vadede 107 $ ‘dan kar elde edebilir.

Litecoin (LTC) fiyatı an itibariyle$ 134.84dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺26.58
  THYAO.IS₺12.63
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.48
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.34