Salı, Mart 9, 2021

Litecoin Fiyat Analizi – Önemli Destek ve Dirençler!

Bitcoin piyasası son zamanlarda önemli bir fiyat düşüşü kaydetti, burada dijital varlığın değeri grafiklerde kısa bir süre için 30 bin doların altına düştü. Kripto para biriminin değeri daha sonra 30 bin dolar seviyesinin üzerine çıksa da, fiyattaki söz konusu düşüş aynı zamanda Litecoin gibi büyük altcoinlerin grafiklerde düşmesine de katkıda bulundu.

Litecoin, 125 $ ‘lık desteği kısaca kırdı ve ardından, grafiklerdeki ani düşüşünden kurtulmayı başardı. Yazma sırasında, Litecoin 139,27 $ değerindeydi ve kripto para birimi ticareti ani direnç seviyelerine yakıntı.

Litecoin bir saatlik grafik

Kaynak: TradingView’de LTCUSD

Ekteki grafikten, Litecoin’in fiyatının azalan bir kanala düştüğü ve 121,97 dolara düştüğü görülebilir. Bu düşüşü, piyasa istikrara kavuşmaya çalışırken ani bir düzelme izledi. Aslında, daha sonra, dijital gümüşün fiyatı hemen yükseldi.

Yukarıda belirtilen düşüş göz önüne alındığında, dijital varlık 138 dolarlık direnci kırabilir ve grafiklerde daha yüksek fiyatlandırılabilir.

Muhakeme

50 hareketli ortalama, fiyat çubuklarının üzerine çıktı ve LTC’nin fiyatı için bir direnç seviyesi görevi gördü. Söz konusu düşüş, LTC’yi aşırı satım bölgesine itti ve Bitcoin’in listelerde kendi değer kaybı, artan satış baskısına katkıda bulundu. Ancak, fiyat toparlanırken, Göreceli Güç Endeksi de denge bölgesine girdi. Bu seviye LTC’nin fiyatı için konsolide edici bir aralık gibi göründüğünden, yükseliş baskısının ortaya çıkması onu fiyat ölçeğinde daha yukarı itebilir.

Dahası, Müthiş Osilatör, satıcıların tarafına doğru değişen ivmeyi vurguladı. AO, birkaç gün önce sıfırın altına düştü ve piyasanın düşüş trendine girmesiyle tüccarların kısa pozisyonu burada gerçekleşmiş olmalı. Düşüş trendi kendini sürdürürken, piyasadaki tüm ivme kaybedildi.

Dikkat edilmesi gereken önemli seviyeler

Giriş: 138,03 $
Stop-Loss: 134,73 $
Kar Al: 144.88 $
Ödüllendirme Riski: 2.39

Sonuç

Basın zamanı fiyat seviyesi Litecoin için pekiştirici bir seviye gibi görünüyordu. Bununla birlikte, dijital varlık için kuzeye doğru bir itme, yatırımcıların 144.88 $ ‘dan kar elde ettikleri için uzun bir pozisyondan yararlanmalarına neden olabilir.

Litecoin (LTC) fiyatı an itibariyle$ 196.62dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.36
  THYAO.IS₺14.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.56
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.03