Litecoin Fiyat Analizi: LTC İçin Hedefler Gerçekleşebilir mi?

Litecoin-05-freshblue

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Litecoin piyasa değerine göre on birinci en büyük kripto para birimi olarak nihayet yükselişe başladı. LTC 200 dolar direncini aşarak 3 ayın en yüksek seviyesi olan 225 dolar kadar yükseldi.

Litecoin Kritik Ortalamanın Üzerinde!

Altcoin 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde gün kapanışı yaptı ve yükselişe başladı. LTC haftalık kapanışa kadar bu ortalamanın üzerinde kalabilmeyi başarabilirse altcoin için boğa senaryoları devreye girecektir.

Litecoin-09.04-2

Litecoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıktan ve mayıs çöküşünden sonra yaklaşık %50’lik bir düşüş kaydetti. Altcoin için 3 aylık bir ayı dönemi aktifti. Ayrıca altcoin bu 3 ayın çoğunu 130 dolar kritik ana desteğinin altında işlem görerek geçirdi. LTC 20 temmuzdaki dip seviyesi olan 104 dolardan %116’lık bir yükseliş yaşayarak bugün 225 dolara kadar yükseldi.

LTC için 200 günlük hareketli ortalamanın üzerinde sürdürülebilir kapanışlar olması tüm zamanların en yüksek seviyesini test etmesini sağlayabilir. 412 dolar ATH seviyesinin aşılması halinde altcoin için hedef 500 dolar seviyeleri olacaktır. Bir analist ise Litecoin için 1.000 dolar hedefinin çok mütevazı bir hedef olduğunu söyledi.

Litecoin için ana direnç seviyesi 225 dolarda bulunuyor. Bu direncin üzerindeki haftalık kapanış altcoini 260 dolara kadar yükseltebilir. Ancak haftalık kapanışın 225 dolar altında gelmesi halinde altcoin 190-220 dolar arasında konsolide olabilir.

LTC Balinaları Devrede!

Bazı balinalar dün büyük alımlar gerçekleştirdiler. Bu da altcoinin yükselişini sağlamış olabilir. Litecoin’de 33 milyon dolar ve üzeri en az beş işlem gerçekleştirildi. Ek olarak tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala %50 düşük bir seviyeden işlem görse de mevcut piyasa koşullarında yatırımcılar LTC’den sert bir yükseliş hareketi bekliyorlar.

Litecoin-09.04

Litecoin’in 200 dolar desteğinin üzerinde işlem görmeye devam etmesi altcoini olumlu etkileyecektir. Ek olarak 225 dolar direnç seviyesinin üzerinde kapanışlar yapması olasılığı mevcut piyasa koşullarında yüksek gözüküyor. Ancak altcoin piyasa değerine göre ilk 10 kripto para arasındaki yerini Solana gibi altcoinlere vermiş olsa da analistler LTC’nin boğa koşusunun yeni başladığını düşünüyorlar.

Genel kripto para piyasası Bitcoin öncülüğünde hareket ediyor. Bu yüzden altcoin yatırımcılarının BTC’nin fiyat hareketlerini de takip etmeleri gereklidir. Lider kripto para yazım sırasında 49.900 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ek olarak lider altcoin Ethereum ise 4.000 dolar psikolojik direncinin altında işlem görüyor.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster