Cuma, Kasım 27, 2020

Litecoin, Bitcoin Cash’i Geride Bıraktı

Litecoin, Salı günü erken saatlerde dokuz ayın en yüksek seviyesine sıçradı ve Bitcoin Cash’i piyasa değerinde geçerek sıralamada 6. sıraya yükseldi.

Litecoin, Asya işlem saatlerinde en son 24 Şubat’ta görülen bir seviye olan kripto para birimi 75.77$’a yükseldi. 74$’lık mevcut fiyatla LTC 24 saatte %9 arttı. Litecoin şu anda 4,90 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip, Pazar günü bir hard fork geçiren Bitcoin Cash’in piyasa değeri 4,65 milyar dolar.

Litecoin’in Eylül ayından itibaren 40$’a yakın iyileşmesi, çevrimiçi ödemeler devi PayPal’ın Bitcoin, Ether ve Bitcoin Cash ile birlikte kripto para birimini desteklediğini duyurmasının ardından 21 Ekim’de hız kazandı.

Litecoin bu yıl %80 artarken, Bitcoin %120’nin üzerinde değer kazandı. Bitcoin, Pazartesi günü 33 ayın en yüksek seviyesi olan 16.885 dolara ulaştı ve en son 16.700 dolarda görüldü. Önemli şirketlerin yatırımları nedeniyle fiyatlar Ekim başından bu yana 6.000$’dan fazla arttı.

Bitcoin’in devam eden rallisi şimdi genel olarak alternatif kripto para birimlerini sürüklüyor gibi görünüyor. Chainlink (LINK) %3.98 ve Stellar (XLM) %4.49 kazanırken, XRP %9 arttı. En büyük ikinci kripto para birimi olan Ether, 465 dolarla %2’nin üzerinde artış gösterdi. Bununla birlikte, Litecoin ve Bitcoin’in aksine, birçok üst düzey Altcoin, üçüncü çeyreğin en yüksek seviyelerine henüz meydan okumadı.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Celal Mutlu
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Coin Otağ ekibinde yazarlık ile birlikte sosyal medya uzmanı olarak da rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺44.22
  THYAO.IS₺11.93
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.68
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.09