Cuma, Mart 5, 2021

LINK, 8. En Büyük Kripto Para Birimi Oldu!

Blockchain protokolü Chainlink (LINK), 18 Ocak’ta Bitcoin Cash’i (BCH) aşarak onu 8. en büyük kripto para birimi haline getirdi.

Gün içinde piyasa değeri 9 milyar doları aşan Chainlink, 9,5 milyar dolarlık piyasa değeri ile listedeki en büyük kripto para birimi olan Litecoin’in (LTC) sadece 500 milyon dolar gerisinde.

Chainlink fiyatındaki hızlı artışın sebebi nedir?

Chainlink fiyatı son 24 saatte yüzde 13 arttı. DeFi etrafındaki olumlu atmosfer, LINK’in yükselişinin arkasında görünüyor.

DeFi pazarı son aylarda genel bir yükseliş yaşadı. DeFi protokollerinde kilitlenen değer 18 Ocak’ta 24 milyar dolara yaklaştı ve hızla artmaya devam ediyor.

Oracle’lar, DeFi protokollerine kritik piyasa verileri sağladığından, Chainlink, DeFi endüstrisinin büyümesinden yararlanıyor.

Kredi platformları veya borsalar gibi DeFi protokolleri, Chainlink ve Band Protocol gibi kurumlardan fiyat verilerini alır.

Bu nedenle DeFi pazarındaki kullanıcı sayısının artması oracle tabanlı kripto parayı olumlu yönde etkiliyor.

Öte yandan LINK, çeviri yayın süresi itibariyle 8,854 milyar dolarlık piyasa değeri ile 9. sıraya geriledi. Kripto para biriminin, piyasa değeri 8.953 milyar dolar olan Bitcoin Cash ile arasında yalnızca 100 milyon dolar var.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺22.22
  THYAO.IS₺14.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.30
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.34