Salı, Kasım 24, 2020

Lider Düşünce Kuruluşu: Ripple (XRP) uzun vadede SWIFT’in yerini alabilir

OMFIF, Blockchain teknolojisi ve avantajları hakkında bir rapor sundu. Ripple SWIFT’e alternatif olarak projelerin raporunu çıkardı. Rapor, XRP ve DLT için fırsat olabilecek dünya çapındaki bankaların azaldığını gösteriyor.

Yeni bir rapor, Blockchain teknolojisini birden çok sektör için bir çözüm olarak sunuyor. Yönetim, finans, veri erişimi, ölçeklenebilirlikten, merkez bankalarına odaklanan bir düşünce kuruluşu olan Resmi Para ve Finansal Kurumlar Forumu’ndan (OMFIF) gelen rapora göre, Farklı blok zinciri türlerini kapsıyor: Özel, kamu ve konsorsiyum. Ripple projesine benzer ürünler sunulan çözümlerin bir parçası.

Rapora göre, Blok zinciri teknolojisi, ödemeler, ödeme ve işlem doğrulama gibi birkaç temel bankacılık sistemi işlevini geliştirmek için uygun. Rapor, Örneğin XRP’nin üzerinde çalıştığı DLT teknolojisinin 5 temel noktada iyileştirmeler getirebileceğine işaret ediyor: güvenlik, hız, şeffaflık, izlenebilirlik, maliyet ve risk yönetimi.

XRPL tabanlı bir sistemin uygulanması, Geleneksel bankacılık sistemindeki güvenlik açığını ve tek başarısızlık noktalarını azaltabilir.

Rapor aşağıdaki örneği içerir;

Eski finansal sistemlerin merkezileştirilmiş doğası, Onları tek başarısızlık noktalarına karşı savunmasız kılar. Örneğin, Ödemelerden, Takasdan veya mutabakattan sorumlu bir aracıya tek noktadan bir saldırı, Tüm sisteme yönelik hizmetleri askıya alabilir ve bu da ödeme hizmetleri arasında yaygın kesintilere yol açabilir. Dağıtılmış bir ağ oluşturarak, DLT tabanlı bir sistem bu tek noktaları ortadan kaldırabilir.

Ek olarak, dağıtılmış defter teknolojisi, belirli bankacılık hizmetlerinin gerektirdiği teslimat ve ödeme özelliğini geliştirebilir. Bu nedenle XRP, Bir işlemdeki bir aracıyı ortadan kaldırmak veya kredi riskini ortadan kaldırmak için uygulanabilir. Rapora göre, Bu şekilde bir bankacılık kurumu tarafından kaydedilen işlemler “daha ucuz” olabilir.

Ripple’ın geleneksel finansal sisteme faydaları

Rapor, İşlem yapmak için SWIFT ağının dezavantajları konusunda hemfikir olan birkaç bankacılık kurumunu araştırıyor. Bunlar maliyetlidir ve birçok engeli vardır. Tamamlanacak birçok tarafı içerir. Ek olarak, ankete katılan bir bankacılık kurumu temsilcisi, SWIFT ağının şirketler için uygun olmadığını belirtti:

(SWIFT) Gerçekten sadece bankadan bankaya AKTARIM,yine yetersiz kalıyor. Muhabir bankacılık kanallarının sayısındaki daralma ve konsolidasyon, kurumlar risklerini azaltmaya çalışırken sınır ötesi ödemelerle ilişkili daha yüksek maliyetleri güçlendirmiştir.

(…). Bu maliyetli sistemi aşmak, elde edilecek gerçek verimlilik kazançları olduğundan, DLT’yi sınır ötesi ödemelerde uygulamak için ana motivasyon olarak kabul edilmektedir.

Ripple XRP

Kaynak: https://www.omfif.org/wp-content/uploads/2020/05/The-role-of-blockchain-in-banking.pdf

Bu şekilde, bir banka bir hizmetin parçası olarak daha az likidite tahsis edebilir ve yine de küresel ödemelerde aynı miktarda işlem hacmi elde edebilir:

Banka, beklenen en büyük ödeme yükümlülüğünü yerine getirmek için yalnızca kendi yerel para birimini tutacak ve XRP ile tek bir hesap tutacak. Süreç, aracıların sayısını ve spread’lerde işaretlemelerini en aza indirir.

 

Ripple (XRP) fiyatı an itibariyle$ 0.650081dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Kripto Para Hesaplayıcı

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺49.50
  THYAO.IS₺11.90
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.96
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.33