Son Gelişmeler

Libra Nedir ve Libra’ya Teminat Şartı İsteği

libra
Abone Ol

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

LİBRA NEDİR XRP vs Libra

Libra nedir derken genelde Bitcoin ve XRP ile kıyasa gidiliyor çünkü en büyük özelliği milyarlara ulaşabilecek olması. Bu noktada Ripple CEO’su Libra’yı XRP için tehdit olarak görmüyor! Brad Garlinghouse, geçtiğimiz günlerde katıldığı bir konferansta bu haftanın Ripple için bir rekor haftası olacağını söyledi ve ayrıca Facebook’un kripto para projesi Libra’nın neden XRP için bir tehdit oluşturmayacağını açıkladı.

Libra’ya Teminat Şartı

ABD Merkez Bankası (Fed) Yönetim Kurulu Üyesi Lael Bainard, Libra için zorunlu teminat ihtiyacının olduğunu söyledi.

ABD Merkez Bankası (Fed) Yönetim Kurulu Üyesi Lael Bainard Facebook’un kripto para birimi Libra’nın farklı para birimlerine nasıl bağlı olduğunu açıklamadan yasal ve yönetimsel politikaların ana hatlarını tehdit ettiğini söyledi.

Braniard, devlet destekli para birimleri dayalı varlıkların kripto para birimlerindeki volatiliteyi azaltamayabileceği uyarısını yaparak, Küresel nüfusun üçte ikisinden fazlasını temsil eden aktif kullanıcı ağı ile piyasaya değeri yasal para birimlerine bağlı özel bir dijital para birimi sunmanın endişe verici olduğunu vurguladı. Braniard ayrıca Zorunlu teminatlar sağlanmadan stablecoin ağlarının küresel çapta tüketicileri riske attığının altını çizdi.

Libranın Masrafları Ne Olacak?

Bunun yanında söz konusu dijital teknolojinin masrafları azaltma ve işlemleri hızlandırma açısından avantajları olduğuna inandığını belirten Braniard, Libra’nın hala 2018’de 1.7 milyar dolardan bu yıl 4.4 milyar dolara ulaşan kripto para dolandırıcılık eylemleri değerlendirildiğinde küresel yasa yapıcılar tarafından onaylanması gerektiğini hatırlattı.

libra nedir
libra

Libra Nedir Faydası Ne Olacak?

Bu hafta sadece bu yılın değil tarihinin şifrelemesi için en kritik haftalardan biri.  Öncelikle, Facebook’un kripto para birimi Beyazlatma sürümünden kaynaklanıyor. Libra nedir derken ayrıca Bitcoin  10000 $‘a yaklaştı ve bazı analistler Bitcoin [BTC]’ deki gerçek FOMO’nun başlayacağına inanıyor. Libra’nın performansını da göreceğiz gerçi o stabil olacak ama bunun diğer kriptolara yansıyışı ap ayrı bir seviyede olacak.

Bununla birlikte, Facebook’un beyaz bülteninin sürümünün ayrı ayrı sistemi Ripple, XRP ve Bankalar için kötü bir haber olarak gördüğü, sistemi kendi sistemlerinden biriyle değiştirmeyi amaçlandı.  Ancak, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse başka türlü hissediyor:

libra nedir

Libra Nedir ve Swift ile baş edebilir mi

“Bu hafta muhtemelen Ripple’da imzalanan sözleşmelerin en iyi haftası olacak.  Bankalar, eğer Facebook bu alanda bir rakip olacaksa serbest bırakacaklar.  “SWIFT ile rekabet edemezler. “Dedi ve ekledi ” Bu bir eylem çağrısı olur “

Dalgalanma ve MoneyGram bu hafta çok önemli bir stratejik ortaklık kurdu.  Daha önce Ripple ile entegrasyonunu geciktiren birkaç bankanın şimdi aktif olarak Ripple’a ulaştığını belirtti.  Dahası, Western Union ile de muhtemel bir ortaklığa işaret etti.

coinotag.com‘dan bitcoin haberlerini Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

Bu Yazıya Tepki Ver

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!