Çarşamba, Ocak 27, 2021

Libra Coin Gümbür Gümbür Geliyor! Merkez Bankalarını Korku Sardı

Libra Coin

Libra Coin – Ünlü Bitcoin destekçisi Antonopoulos, Libra’nın merkez bankalarını zorlayacağını düşünüyor.

Sosyal medya devi Facebook‘un kripto para projesi Libra coin 2019 yılından beri biliniyor. Libra büyük bir sükse yaratmayı başarsa da; ne yazık ki regülatörlerin baskıları nedeniyle hala piyasaya sürülemedi ve ne zaman sürülebileceği de bilinmiyor.

Libra Coin Merkez Bankalarını Nasıl Etkileyecek?

Libra coin buna rağmen merkez bankalarının kendi dijital paralarını geliştirmelerine neden oldu ve şu an dünyanın dört bir yanında benzer girişimler devam ediyor. Bitcoin’in bilinen savunucularından birisi olan Andreas M. Antonopoulos da bu konu hakkında önemli bir açıklamada bulundu. Ünlü yazar ve BTC uzmanı; Libra’nın teknolojisini masaya yatırdı ve bunun merkez bankaları için ciddi tehdit olduğunu vurguladı.

Libra’nın ve Facebook’un kripto paraların en iyi özelliklerini alıp bunları harmanladığını ifade eden ünlü isim; son teknolojilerle bunun daha da iyi bir hale getirildiğini vurguladı. Libra birçok uzmana göre merkezi bir yapıya sahip ve aslında Facebook’un da işe dahil olması yatırımcıları izlenme riskine sokabiliyor. Antonopoulos ise Libra’nın merkeziyetsiz olmadığını kabul ettikten sonra, bunun yine de merkez bankalarını zora sokacak dişli bir rakip olduğunu ifade etti.

Facebook Libra coin tek bir itibari paraya değil, aynı anda birden çok itibari paraya endeksli bir yapıya sahip ve bu durum söz konusu stablecoin’i daha az dalgalı bir hale sokuyor. Libra Association’dan ayrılan kurumlardan birisi olan Mastercard ‘ın CEO’su da geçtiğimiz günlerde neden ayrıldığına dair açıklama yapmış ve bunun regülasyonlardan kaynaklı olduğunu ifade etmişti. Yani genel olarak Libra’nın sunduğu bütün bu avantajlar hükümetlerin daha fazla regülasyon uygulamasına ve firmaları korkutmasına sebep oluyor gibi gözüküyor.

CoinOtag‘dan Bitcoin haberleri, Coin Haberleri ve Coin Yorumları başlıklarını takip edebilir, ayrıca Instagram ve Twitter’dan da takip edebilirsiniz!

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.98
  THYAO.IS₺12.47
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.26
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.13