Pazartesi, Nisan 19, 2021

LG Telefon Üretimini Durdurma Açıklamasından Sonra Hisseleri Sert Düştü: ”Neler Olucak?”

Güney Kore merkezli Elektronik, Cep Telefonu, Petrokimya alanlarında üretim yapan LG, Türkiye saati ile bugün gün içerisinde yaptığı açıklamada telefon üretimini durdurduğunu açıkladı.

2013 yılında Dünya’nın en büyük 3. cep telefonu üreticisi konumuna kadar yükselen şirket, 2015 yılından sonra 4.5 milyar $’dan fazla zarar etti (cep telefonu birimi). 

Şirket 2021 yılında Türkiye’de ”W41 – W41 Pro – W41 Plus” adıyla 3 adet telefon satışa sunmuştu.

Ev aletleri ve Televizyon üretimine yöneleceğini açıklayan şirketin bu konuda ciddi başarılara imza attığını söyleyebiliriz. Öyle ki şirket 2020 yılında 56 Milyar $ ciro elde etti. LG’nin en büyük rakiplerinden biri olan Samsung 2020 yılında 10 Milyar $ ciro elde etmişti. 

Açıklamadan sonra hisselerde %1.5 değer kaybı yaşandı

Son 6 ay içerisinde dalgalı seyreden LG hisseleri bugünkü açıklamadan sonra sert düşüş yaşadı. Bununla birlikte şirkette çalışan sayısında da ciddi bir düşüş bekleniyor.

Feragatname: Analiz bulguları yalnızca yazarın görüşleridir ve yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Umut Can Şahin
  Umut Can Şahin, 2017 Yılında Bitcoin'i duymasıyla birlikte kripto para dünyasına merak sarmış ve bu alanda kendini geliştirmeyi amaç edinmiş, konuyla ilgili gruplarda moderatörlük yapmış ve kurucu üyeliğini üstlenmiştir. Bunlarla birlikte borsa ağırlıklı olmak üzere kripto para eğitimlerine devam etmekte ve çalışmalar yürütmektedir. 1 Nisan tarihinde Coin Otağ bünyesine yazar olarak katılmıştır. Mail ve İnstagram üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz.
  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺24.60
  THYAO.IS₺11.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.18
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺15.21