Pazartesi, Ocak 18, 2021

Kurumsal yatırımcılar bitcoin satın almak için en iyi zamanı nasıl belirler?

Blockstream’in CSO’su Samson Mow, kurumsal yatırımcıların fiyat hareketlerinden bağımsız olarak Bitcoin almaya karar verdiklerini düşünüyor. Bitcoin maksimalisti, dijital varlığı satın almak isteyen kuruluşların belirli bir fiyattan BTC almayı planlamadığını açıklamak için 5 Ocak’ta Twitter’da yazı paylaştı. Bu tür kurumların başkanları belirli bir miktarda popüler kriptoyu ABD doları cinsinden satın almayı planlıyor.

Samson Mow’a göre, Bitcoin’e yatırım yapmayı hedefleyen finansal kuruluşlar genellikle onu yüz milyonlarca ABD doları karşılığında satın alıyor:

Görüntü Kaynağı: Twitter

Mow 2021’de Bitcoin satın almayı planlayan kurumsal yatırımcıların bir listesini yayınladı. Samson Mow’un listesine göre, sözde dayalı haber makalelerinde, One River, Guggenheim, SkyBridge, Ruffer ve MassMutual gibi kuruluşlar Bitcoin satın alacak (ve bazıları zaten BTC satın almış). Firmalar, BTC’ye yatırım yapmak için 100 milyon ABD Doları ile 600 milyon ABD Doları arasında değişen miktarlar tahsis etmiş veya tahsis etmeyi planlamışlardır.

One River (1.6 milyar dolarlık fon) 600 milyon dolar satın aldı ve 400 milyon dolar daha alacak
Guggenheim (5,3 milyar dolarlık fon) 530 milyon dolar alacak
SkyBridge (9,2 milyar dolarlık fon) 182 milyon dolar satın aldı
Ruffer (27 milyar dolarlık fon) 744 milyon dolar satın aldı
MassMutual (675 Milyar $ AUM) 100 milyon $ satın aldı

– Samson Mow (@Excellion) 

Bugüne kadar, Galaxy Digital’in 16.651 BTC ve Square’i yaklaşık 4.709 BTC tuttuğu söyleniyor. Ek olarak, Bitcointreausuries, 800.000 Bitcoin’in veya toplam dolaşımdaki arzın %4’ünün halka açık şirketler tarafından tutulduğunu tahmin etti.

Ayrıca GrayScale Bitcoin Yatırımlarını duyurdu, Ether ve diğerleri gibi yönetim altındaki varlıklarının şu anda kripto cinsinden 19 milyar dolar değerinde olduğu. Son zamanlarda, kripto fonu yöneticisi Bitwise bile AUM’da 500 milyon doları aştı ve Bitcoin, Ethereum ve kripto endeksi fonlarına 4. çeyrek girişlerini kaydetti ve önceki çeyrekleri geride bıraktı.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,133.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Enes Başoğlu
  Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺28.10
  THYAO.IS₺13.12
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.12
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺18.04