Pazartesi, Mart 1, 2021

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin fiyatını 50 bin doların üzerinde tutacak mı ?

Kurumsal kripto ticaret platformu CrossTower, paylaştığı bir rapora göre büyük yatırımcıların Bitcoin’in (BTC) 50.000 $ ‘ın altına düşmesine izin vermeyeceğini öne sürdü.

Rapora göre, Ocak ayında 1.000’den fazla BTC’ye sahip adres sayısı rekor seviyelere ulaştı. Bu durum balinaların Bitcoin’in fiyatı nispeten yüksek olmasına rağmen en alttan bitcoin almaya devam ettiğini gösteriyor.

Mastercard’ın bazı kripto para birimlerini destekleme kararı ve BNY Mellon’un saklama hizmetlerini başlatması gibi olumlu haberler, dijital varlık piyasalarındaki genel durumun yükselişte olduğunu gösteriyor. CrossTower, Tesla gibi şirketlerin Bitcoin rezervlerindeki büyümenin de yukarı yönlü beklentiyi güçlendirdiğini açıkladı.

CrossTower Araştırma Analisti Martin Gaspar;

“Birçok kurumsal yatırımcı, Bitcoin’in dijital bir altın olduğunu fark ederek sektöre bir al ve tut stratejisiyle giriyor. Veriler, yatırımcıların Ocak ayında fiyat zayıflığını bir satın alma fırsatı olarak gördüklerini gösteriyor ki bu da yukarı yönlü beklentimizi destekliyor.”

CrossTower, borsalarda tutulan Bitcoin miktarında da keskin bir düşüş olduğunu ve bu eğilimin piyasalardaki yükseliş ivmesini pekiştirdiğini sözlerine ekledi. CryptoQuant’ın verilerini analiz eden şirket, kripto borsalarındaki stabilcoin hacminin de Aralık 2020’ye göre Şubat ayında yüzde 159 artarak 7,4 milyar dolara ulaştığını belirtti.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 45,442.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.20
  THYAO.IS₺13.49
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺21.58
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺16.98