Pazar, Mart 7, 2021

Kurumsal yatırımcılar Bitcoin fiyatı düştükçe kar etmeye başlıyor

Kripto fonu sağlayıcısı CoinShares’in yeni bir raporuna göre, bazı kurumsal yatırımcılar Bitcoin fiyatı konsolide edildikçe kar almaya başladı.

CoinShares’in haftalık dijital varlık akışı raporuna göre, kurumsal kripto ürünleri geçen hafta 85 milyon dolar kazandı. Bu, bazı yatırımcıların Bitcoin’in güçlü fiyat artışından sonra kar etmeye devam ettiğini gösteriyor.

Rapor, doların yükselişte olduğunu ve ABD Doları Endeksi’nin genellikle Bitcoin fiyatı ile genellikle ters orantılı olduğunu belirtti. Bu, yatırımcıların neden mevcut seviyeden kar elde etmeyi tercih ettiğini açıklıyor.

Şirket ayrıca Ethereum türevi yatırım ürünlerinden 3 milyon doların çıktığını buldu.

Kuruluşlar kar elde etse de BTC girişleri güçlü olmaya devam ediyor. Bu hafta 359 milyon dolar kripto yatırım ürünlerine aktarıldı. Kurumsal yatırımcılar hala yalnızca Bitcoin’e odaklanıyor gibi görünüyor. Bitcoin ürünlerine aktarılan para, bu hafta kripto ürünlerine aktarılan toplam sermayenin yüzde 99’unu temsil ediyor.

CoinShares, Noel’den sonraki üç hafta içinde yüzde 97’lik bir düşüşün ardından kripto girişlerinin Noel öncesi seviyelere döndüğünü duyurdu. Günlük işlem hacmi geçen yıla göre yüzde 450 arttı.

Kurumsal ürünler, ayın başında toplam Bitcoin hacminin yüzde 14’ünü temsil ederken, bu oran şimdi yüzde 6’ya düştü.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 51,053.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.96
  THYAO.IS₺14.78
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺23.08
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.22