Salı, Mart 9, 2021

“Kurumsal talep, BTC fiyatını 30.000 $ ‘ın üzerinde tutmak için yeterli değil”

Guggenheim’dan Scott Minerd, Bitcoin’e karşı yine olumsuz bir yaklaşım benimsedi. Minerd, kripto para biriminin fiyatını 30.000 $ ‘ın üzerinde tutmak için yeterli kurumsal talep olmadığını söyledi.

Bloomberg Television raporuna göre, finansal hizmetler devinin CIO’su, kurumsal yatırımcı tabanının mevcut fiyatları sürdürecek kadar büyük olmadığını öne sürdü.

“Şu anda 35 bin doları hatta 30 bin doları destekleyecek bir kurumsal talep gerçeği yok. Mevcut yatırımcı tabanının bu tür bir değerlendirmeyi destekleyecek kadar büyük olduğunu sanmıyorum. ”

Minerd, Bitcoin’in uzun vadede hala güvenilir bir varlık sınıfı olduğunu sözlerine ekledi. Bitcoin, 8 Ocak’ta 42 bin dolara ulaştığından beri yüzde 27’lik bir düzeltme yaşadı ve şu anda 31.186 dolardan işlem görüyor. Grafikte öne çıkan üç alt tepe, düşüş eğiliminin güçlendiğini gösteriyor.

Guggenheim yöneticisi ayrıca aşağı havza basıncının daha da devam edeceğini düşünüyor ve bu tür sıkışmaların görülmesinin yaygın olduğunu söylüyor.

Minerd, 20 Ocak’ta CNBC’ye, BTC fiyatının muhtemelen 20.000 $ ‘a geri çekileceğini söyledi. Bu senaryo gerçekleşirse, Bitcoin yüzde 50’den fazla düzeltme yaşamış olacaktı ve bu tür düzeltmeler önceki piyasa döngülerinde birkaç kez meydana geldi. Bitcoin en son Mart ayında yarıya indi ve sadece iki hafta içinde 10.000 $ ‘dan 5.000 $’ ın altına düştü.

Guggenheim’ın Bitcoin ile ilgili uzun vadeli görünümü değişmedi. Minerd, Bitcoin fiyatının Aralık ayında 400.000 dolara kadar çıkabileceğini söyledi.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 53,884.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Alican Çınarbaş
  Alican Çınarbaş, genç yaşta yöneldiği kripto para ve borsa dünyasında önemli isimlerle birlikte çalışıp, elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ ekibine katıldı. Blog yazıları ile desteklerini esirgemeyen Alican Çınarbaş, Coin Otağ'ın sosyal medya ekibinde de rol alıyor.

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺21.36
  THYAO.IS₺14.65
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺22.56
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺17.03